Veronicastrum virginicum (Culverov koreň)

Veronicastrum virginicum (Culverov koreň)

Culverov koreň


Veronicastrum virginicum (Culver's Root) je trsovitá, dlhoveká trvalka, ktorá sa môže pochváliť pútavými klasmi husto zoskupených drobných bielych až svetlomodrých kvetov, ktoré žiaria od polovice leta do začiatku jesene. Kvety priťahujú včely a poskytujú potravu pre dospelých panovníkov a iných opeľovačov. Tieto pôvabné kvetenstvo so vzhľadom svietnika nesú na silných vzpriamených stonkách. Pekne ich dopĺňajú kopijovité, tmavozelené listy, ktoré sú usporiadané v praslenoch okolo stonky. Pevný, dlhotrvajúci a nenáročný na pestovanie, Culver's Root vyžaduje malú starostlivosť a je odolný voči chorobám. Veľmi prispôsobivý v záhrade, Culver's Root je ideálny na pridanie zaujímavých vertikálnych línií a neskorej letnej farby do záhrady.

  • Rastie do výšky 4-7 stôp (120-210 cm) a šírky 2-4 stopy (60-120 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo svetlý tieň , v priemer , stredná až mokrá , dobre odvodnené pôdy . Má tendenciu padať a vyžaduje oporu, ak je vysadená v príliš veľkom tieni. Nenechajte pôdu vyschnúť.
  • Culver's Root je dosť účinný na zadnej strane večná hranica alebo v a zmiešaný kríkový lem . Perfektné ako an akcentná rastlina , je tiež skvelým kandidátom na naturalistické výsadby , výsadby prérií , chatové záhrady alebo poľné kvetinové záhrady.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Lístie je pre jelene a iné bylinožravce nechutné.
  • Jednoducho odumretá na predĺženie kvitnutia a po odkvitnutí zrežte na bazálny rast, aby ste podporili rast nových listov a potenciálne opätovné kvitnutie neskôr v sezóne.
  • Usadiť sa na novom mieste môže trvať niekoľko rokov
  • Najľahšie sa množia koreňovými divíziami koncom jesene alebo skoro na jar. Rozmnožuje sa aj odrezkami z mäkkého dreva na konci jari.
  • Pochádza zo severovýchodnej Severnej Ameriky.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Veronicastrum - Culverove korene
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 4' – 7' (120 cm – 210 cm)
Šírenie 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Medzery 24' – 48' (60 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Severná Dakota,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Maine,Massachusetts,Maryland,New Jersey,New York,Pennsylvánia,Vermont,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka