Tulipa 'Yellow Springgreen' (Viridiflora Tulip)

Tulipa 'Yellow Springgreen' (Viridiflora Tulip)

Tulipán 'Yellow Springgreen', Viridiflora Tulipán 'Yellow Springgreen', Tulipán 'Yellow Spring Green', Viridiflora Tulipán 'Yellow Spring Green', Viridiflora tulipány, jarné cibuľky, jarné kvety


Tulipán 'Yellow Springgreen' je neuveriteľne pekný so svojimi žltými okvetnými lístkami zafarbenými krémom a s jemným zeleným perím v strede - bohatý a úžasný vizuál. Kvitnúce v neskorá jar , tento veľkolepý člen skupiny Viridiflora Tulips sa teší z dlhotrvajúcich kvetov (3 týždne!) a dodáva elegantný nádych zmiešanej alebo farebne ladenej hranici.

  • Táto kráska, ktorá dorastá až do výšky 20 palcov (50 cm), vytvorí oslnivú harmóniu s ostatnými kvitnúcimi cibuľovinami v neskorej sezóne.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo v nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

v tomto čase Viridiflora tulipány tvoria najmenej významnú zo skupín tulipánov. Mnoho záhradníkov, ktorí hľadajú nezvyčajné rastliny, však v tejto skupine rýchlo nájde to, čo chcú. To, čo robí tieto tulipány takými fascinujúcimi, je to, že ich farba okvetných lístkov zahŕňa zelenú, v pruhoch alebo plameňoch na zadnej strane okvetných lístkov. Ďalšou z výhod Viridiflora je, že jej kvety zostávajú krásne po dlhú dobu - dobré tri týždne. Dobre fungujú ako rezané kvety a koncom jari dosahujú 40-50 cm.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata