Tulipa 'Winnipeg' (tulipán Greigii)

Tulipa 'Winnipeg' (tulipán Greigii)

Tulipán 'Winnipeg', tulipán Greigii 'Winnipeg', tulipány Greigii, jarné cibuľky, jarné kvety


Tulipán 'Winnipeg' je mnohokvetý tulipán s 3-5 kvetmi na cibuľke. Kytica na stonke! Krátke, ale dobre viditeľné so svojimi zlatožltými okvetnými lístkami žiariacimi žiarivým šarlátom na vrchole krásne strakatých listov! Miskovité kvety sa na plnom slnku doširoka otvárajú. 'Winnipeg', ktorý patrí do skupiny Greigii Tulip Group, spoľahlivo vnesie iskry do záhrady v uprostred jari.

  • Tento tulipán rastie len do výšky 8-12 palcov (20-30 cm). sa ľahko naturalizuje a vráti sa rok čo rok k našej radosti! S ostatnými skoro kvitnúcimi cibuľovinami vytvára oslnivé harmónie.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými, suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice, kontajnery , skalky, alebo pre naturalizácia v tráve . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami.
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo v nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Greigii tulipány produkujú jednotlivé miskovité kvety začiatkom až polovice jari. Základné farby sú červená, žltá a biela. V kombinácii s ich úžasnými škvrnitými a pruhovanými listami vytvárajú tieto farby kvetov nezabudnuteľný vizuálny dojem. Vďaka týmto vlastnostiam sú tulipány Greigii neprekonateľné na použitie v okrajoch, skalkách a kvetináčoch. Veľmi spoľahlivé trvalky, tieto tulipány sú nízkeho vzrastu (8 - 12 palcov, 20 - 30 cm).Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (stred)
Výška 8' – 1' (20 cm – 30 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Okázalý
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata