Tulipa orphanidea 'Flava' (botanický tulipán)

Tulipa orphanidea 'Flava' (botanický tulipán)

Tulipán orphanidea 'Flava', Tulipa 'Flava', Tulipán 'Flava', Botanický tulipán, Druhy tulipánov


Malá a jemná Tulipa orphanidea 'Flava' je očarujúca viackvetá cibuľová trvalka, ktorá sa môže pochváliť kopijovitými sivozelenými listami a stonkami s bronzovo-žltými kvetmi v tvare koruny s bledozelenými pruhmi a okrajmi a špičkami granátových lupeňov. Vonkajšie okvetné lístky tiež vykazujú oranžové svetlice. Zhluk cibúľ robí nádhernú šou v jarnej záhrade. Tento tulipán, ktorý kvitne v polovici neskorej jari, je členom botanických tulipánov a je v záhrade celkom všestranný.

  • Tento tulipán dorastá do výšky 4-12 palcov (10-30 cm). sa ľahko naturalizuje a vráti sa rok čo rok.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v úrodný , dobre odvodnené pôdy . Chráňte pred nadmerným mokrom a chráňte sa pred silným vetrom.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice, skalky, alebo kontajnerov . Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 15 žiaroviek).
  • Dávajte pozor na slimáky, vošky, úhorky stonky a cibuľky, tulipánový oheň a hnilobu cibúľ.
  • Odstráňte vyhorené hlávky kvetov, aby ste zabránili tomu, aby rastliny vložili energiu do produkcie semien, a nechajte listy uschnúť, než ich odtrhnete.
  • Rozmnožujte sa zdvíhaním a oddeľovaním odsadení
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Tulipa orphanidea sa vyskytuje na juhovýchodnom Balkáne, v Bulharsku, Grécku, na ostrovoch v Egejskom mori, na Kréte a v západnom Turecku.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo v nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

Botanické tulipány : Všeobecne sa predpokladá, že v oblasti siahajúcej zhruba od Strednej Ázie po Španielsko a Portugalsko existuje asi 150 rôznych voľne žijúcich druhov. Niektoré z týchto „skutočných“ druhov sa pestujú na skromnej úrovni, no väčšina je zaujímavá len pre určitých nadšencov tulipánov. Iné sú však atraktívne pre bežného majiteľa záhrady. Treba spomenúť, že záujem o voľne žijúce druhy sa neustále zvyšuje – tento jav môže súvisieť s tým, že z nášho prostredia mizne stále viac divých rastlín. Tulipa tarda bola v Holandsku v roku 1997 dokonca vyhlásená za 'Kvetinovú cibuľku roka', čo je ocenenie, ktoré rozhodne hovorí o jej rastúcej popularite. Cibuľky, ponúkané vo veľkostiach 6/8 až 8/10, sú menšie ako u obyčajných tulipánov a dajú sa veľmi ľahko naturalizovať.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 4' – 1' (10 cm – 30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Okázalý
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata