Tulipa 'Foxy Foxtrot' (Dvojitý skorý tulipán)

Tulipa 'Foxy Foxtrot' (Dvojitý skorý tulipán)

Tulipán 'Foxy Foxtrot', Dvojitý skorý tulipán 'Foxy Foxtrot', Dvojité skoré tulipány, jarné cibuľky, jarné kvety


Jemne nariasené kvety tulipánu „Foxy Foxtrot“, ktoré dozrievajú, menia farbu a prinesú do vašej záhrady teplo a šťastie. skoro do polovice jari ! Tento očarujúci dvojitý skorý tulipán, pripomínajúci pivóniu s dvojitým radom okvetných lístkov, sa môže pochváliť žiarivými žltými okvetnými lístkami, ktoré sa postupne prelínajú s ružovým pomarančom, medovo-zlatou a lososovo-ružovou. Úžasný vo váze alebo nádobách, Foxy Foxtrot je rovnako vynikajúci v záhrade, kde jeho dlhotrvajúce kvety prispejú k pôsobivému vzhľadu! Možno budete chcieť vytvoriť krásne farebné kytice vo svojich posteliach, okrajoch alebo nádobách a skombinovať 'Foxy Foxtrot' s inými báječnýmiDvojité skoré tulipány.

  • Rastie iba 12-16 palcov (30-40 cm) na robustných stonkách a hrdo odolá aprílovým prehánkam!
  • Samostatne alebo v zmesi s inými cibuľovinami alebo trvalkami prinesie veselé farebné odtiene na vaše záhony alebo okraje.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje oblasti s chladnými zimami a teplými suchými letami.
  • Ľahko sa pestuje , tento tulipán je vítaným doplnkom postele , hranice a kontajnery . Dobré na donútenie. Pre najlepší vizuálny dojem, pestovať v skupinách (najmenej 10 až 15 cibúľ) alebo zmiešané s akýmikoľvek inými kvitnúcimi cibuľkami. Vynikajúce ako rezané kvety !
  • Byť vysadené na jeseň .
  • Všetky časti môžu po požití spôsobiť vážne nepohodlie a môžu spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Tulipány, symbol jari, sú najobľúbenejšie jarné cibuľoviny a väčšina záhradkárov im vyhradzuje miesto v záhrade alebo nádobách. V súčasnosti sa pestuje pre ich atraktívne, žiarivo sfarbené kvety, v súčasnosti je registrovaných viac ako 3000 odrôd, ktoré sú rozdelené do pätnástich skupín, väčšinou podľa typu kvetu, veľkosti a obdobia kvitnutia tulipánu.

S ich dvojitým radom okvetných lístkov, Dvojité skoré tulipány vyzerajú skoro ako pivonky. Ich miskovité kvety dosahujú priemer 8 cm a majú širokú škálu farieb od červenej po žltú alebo bielu. Často vykazujú kontrastnú farbu a ponúkajú nápadné farebné zobrazenie v záhrade skoro v polovici jari. Niektoré sú dokonca voňavé! Rastúce iba 8-12 palcov (20-30 cm) na pevných stonkách, vydržia jarné prehánky a vo všeobecnosti vydržia dlhšie ako Single Early Tulips.Zistite, ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Zistite, kedy, ako a kde zasadiť cibuľky tulipánov. Zistite, čo robiť po odkvitnutí, ako povzbudiť svoje tulipány k návratu a ako si čo najlepšie užiť bohaté kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Žiarovky
Rodina rastlín Tulipa - tulipány
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 4' (10 cm)
Medzery 4' (10 cm)
Hĺbka 7' (17 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata