Šalvia greggii Mirage Pink (šalvia jesenná)

Šalvia greggii Mirage Pink (šalvia jesenná)

Šalvia jesenná 'Mirage Pink', Gregg's Sage 'Mirage Pink', Texas Sage 'Mirage Pink', Červená čivava šalvia 'Mirage Pink', Salvia greggii 'Balmirpink', Salvia greggii 'Mirage Pink', Séria Mirage


Šalvia greggii Mirage Pink (šalvia jesenná) je kompaktný, vzpriamený, trsnatý, vždyzelený podker pýšiaci sa okázalými strapcami jemne voňajúcich ružových kvetov s dvoma perami. Kvitnúce od jari do mrazov, kvety kvitnú v praslenoch nad aromatickými listami malých, vajcovitých, tmavozelených listov. Kvety sú atraktívne pre motýle a kolibríky. Druh Salvia greggii, pôvodom z Texasu a Mexika, je obľúbenou krajinnou rastlinou vďaka svojej odolnosti voči teplu, vlhkosti a suchu. Je cenený aj pre svoj takmer vždyzelený habitus (v teplejších klimatických podmienkach vždyzelený), pestré a dlhotrvajúce kvety a ako magnet pre kolibríky.

  • Dorastá do výšky 12-14 palcov (30-35 cm) a 14-16 palcov na šírku (35-40 cm).
  • Prospieva v plné slnko v svetlo , stredne úrodná , suché až stredné , dobre odvodnené pôdy . Odolný voči suchu po založení. Potrebuje chránenú polohu.
  • Skvelý malý kvitnúci ker na postele a hranice , mestské záhrady , pobrežné záhrady , chatové záhrady , skalky alebo stredomorské záhrady . Skvelé pre malé záhrady a kontajnerov .
  • Ľahko sa pestuje , celkom bez chorôb , to je jeleň odolný . Dávajte pozor na chrobáky, slimáky a slimáky alebo rozmarínový chrobák.
  • Deadhead na predĺženie kvitnutia. Kvitne na raste z predchádzajúceho alebo bežného roka. Potrebuje malé prerezávanie. Podľa potreby ľahko orezajte a odstráňte nevzhľadné výhonky.
  • Rozmnožujte bazálnymi odrezkami alebo odrezkami z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta alebo polozrelými odrezkami koncom leta alebo jesene so spodným teplom.
  • Salvia greggii pochádza z Texasu a Mexika.

Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 4 – 9
Klimatické zóny 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín Šalvia - Mudrci
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 16' (40 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Voňavé, nápadné, vždyzelené
Tolerancia Jeleň, sucho
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada