Salix alba var. vitellina 'Britzensis' (Scarlet Willow)

Salix alba var. vitellina 'Britzensis' (Scarlet Willow)

Scarlet Willow, Coral Bark Willow, Salix alba 'Britzensis', Salix alba 'Chermesina', Salix alba subsp. vitellina 'Britzensis'


Salix alba var, známy svojimi farebnými stonkami a ohromujúcim zimným vystavením. vitellina 'Britzensis' (Scarlet Willow) je stredne veľký opadavý strom, často pestovaný ako viackmenný ker. Má jasné, červené až oranžovo-červené nové stonky, ktoré žiaria počas zimy a zdá sa, že s blížiacou sa jarou sa zintenzívňujú. Na jar av lete nesie úzke, kopijovité, jemne zubaté listy, ktoré zvyčajne na jeseň žltnú, kým spadnú na zem a odhalia veľkolepé stonky. Jeho nápadné jahňatá sú veľké a žlté. 'Britzensis', považovaná za jednu z najkrajších veľkých vzpriamených vŕb s farebnou kôrou, je skvelým doplnkom do zimnej záhrady.

  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Rastie rýchlo do výšky 15-70 stôp (4-21 m) a 10-40 stôp naprieč (3-12 m). Táto rastlina dokáže vyprodukovať 6-8 stôp (180-240 cm) nového rastu za jedno vegetačné obdobie! Ak nie je prísne orezaný, môže nakoniec dospieť na veľký ker alebo stredne veľký strom.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do čiastočný tieň , v priemer , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Nie je náročný na pôdy, ak sú udržiavané rovnomerne vlhké a dobre odvodnené.
  • Ľahko sa pestuje , nenáročná na starostlivosť a jeleň tolerantný . Sledujte vošky, húsenice, listové chrobáky, piliarky alebo hrdzu.
  • Skvelé pre hranice kríkov alebo ako neformálne živý plot alebo obrazovka ochrany osobných údajov . Skvelé pre kontrola erózie , pozdĺž potokov alebo rybníkov , pre pobrežné záhrady .
  • Rozmnožujte sa odrezkami z mäkkého dreva začiatkom leta alebo odrezkami z tvrdého dreva v zime
  • Aj keď prerezávanie nie je potrebné, treba poznamenať, že najlepšia zimná farba stonky sa objaví na novom raste. Pre čo najlepšiu viditeľnosť odrežte stonky tesne pri zemi každý rok skoro na jar, keď začnú púčiky listov napučiavať. Tento radikálny rez však znamená, že na niekoľko týždňov budete mať v záhrade holé miesto. Alternatívne, ak sa silné prerezávanie zdá byť namáhavé, tretina alebo polovica najstarších stoniek by sa mohla orezať každý rok skoro na jar, aby sa stimuloval rast nových stoniek.
  • Druh Salix alba pochádza z Európy, severnej Afriky a Strednej Ázie.
  • Zistite, kde je tento druh invázny v Spojených štátoch .
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín Salix - Vŕby
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 15' - 70' (4,5 m - 21 m)
Šírenie 10' - 40' (3 m - 12 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rastlina zásluh, Showy
Tolerancia Jeleň, mokrá pôda
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Rybníky a potoky
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada