Rosa Wollerton Old Hall (anglická ruža)

Rosa Wollerton Old Hall (anglická ruža)

Rose Wollerton Old Hall, Rosa 'Ausblanket', kríkové ruže, David Austin Roses


Jedna z najvoňavejších anglických ruží, Wollerton Old Hall (Ausblanket), spája eleganciu a vôňu starých ruží s dlhou sezónou kvitnutia, ktorá mnohým starým ružiam chýba. Z buclatých púčikov s príťažlivými zábleskami červenej sa postupne vyvinú kalichovité maslovožlté kvety (43 okvetných lístkov), ktoré potom zmäknú do jemnejšej krémovej farby s nádychom broskyne. Po celú dobu si kvety zachovávajú svoj krásny zaoblený tvar a nesú výnimočne silnú vôňu myrhy bohatú s lahodným citrusovým prvkom. Wollerton Old Hall je vzpriamenejšieho rastu ako mnohé anglické ruže a väčšinou bez tŕňov, počas dlhého obdobia kvitnutia produkuje množstvo kvetov. Táto báječná ruža, ktorú predstavil David Austin v roku 2011, by mala byť umiestnená tam, kde možno ľahko oceniť jej silnú vôňu!

  • Kvitnúce v návaloch od neskorá jar až jeseň , táto ruža je an vynikajúci opakujúci sa kvet
  • Dorastá do výšky 5 - 8 stôp (150 - 240 cm) a 3 stopy naprieč (90 cm). V oblastiach, kde môže byť teplo intenzívne, umiestnite krík mimo popoludňajšieho slnka. V teplých oblastiach možno očakávať, že „Wollerton Old Hall“ porastie do výšky a môže byť vhodnejší na použitie ako horolezec.
  • Tento nádherný ružový ker, ktorý sa teší krásnemu vzpriamenému a huňatému zvyku, je tiež vynikajúcim doplnkom k zmiešanej hranica , vysadené ružami alebo inými kríkmi a trvalkami. Vitálny, možno ho pestovať aj ako a horolezec do 8 stôp (240 cm). Zasaďte ho tam, kde si jeho vôňu budete môcť užívať každý deň: pri dverách, pri ceste, v blízkosti terasy alebo terasy.
  • Najlepšie pestované v plné slnko v bohatý , úrodný s primeranú vlhkosť , dobre odvodnené pôdy .
  • Táto ruža bola pomenovaná po Wollerton Old Hall v Shropshire, jednej z najkrajších súkromných záhrad v krajine. Záhrady sa rozprestierajú okolo sály zo 16. storočia a obsahujú ruže v kreatívnych rastlinných kombináciách, vrátane mnohých ruží Davida Austina.
  • Anglické ruže od Davida Austina kombinujú kvetinové formy a vôňu starých ruží s farebnou škálou a zvykmi opakujúceho sa kvitnutia moderných ruží. Úspech Davida Austina ako šľachtiteľa ruží spočíva v spojení romantického vzhľadu „anglickej ruže“ so spoľahlivým výkonom v záhrade, energickým rastom, plnými kríkmi, odolnosťou voči chorobám a plodným kvitnutím počas celej sezóny. Od roku 1961 bolo vydaných viac ako 200 anglických ruží, mnohé z nich získali najvyššie odmeny.

Zistite, ako pestovať a starať sa o svoje anglické ruže

Väčšina ľudí si myslí, že ruže sú vyberavé stvorenia a mnohí sú. Na druhej strane anglické záhradné ruže majú svieže kvety a príjemnú vôňu, ktorú ľudia na ružiach milujú, bohato zásobené silnými, sviežimi kríkmi odolnými voči chorobám, ktoré kvitnú počas celej sezóny.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Popínavky, ruže, kríky
Rodina rastlín Rosa - popínavé ruže, Rosa - anglické ruže, Rosa - kríkové ruže, Rosa - ruže
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 5' – 8' (150 cm – 240 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Rosou - Popínavé ružeSprievodcovia s Rosou - anglické ruže