Robinov plantain

Robinov plantain

Plantain Robin, Plantain úbohej Robin, Rose Petty, Plantain Robert, Modrá jarná sedmokráska


Jeden z najvýraznejších druhov blšiek, Erigeron pulchellus (Robinov plantain) je stolóniková, dvojročná alebo krátkotrvajúca trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom veselých sedmokrások, ktoré sa rodia vo voľných zhlukoch od polovice jari do začiatku leta. Pripomínajúce astry, každý 1 palcový kvet (2,5 cm) je zabalený s 50-100 vláknitými, levanduľovo modrými až bielymi lúčovými kvietkami obklopujúcimi žlté stredy. Kvitnú asi 3 týždne, vyrastajú z listnatých ružíc v tvare lopatky, mäkkých a chlpatých, šedozelených listov, dlhých 5-15 cm. Tento severoamerický druh Erigeron odolný voči teplu, suchu a vlhkosti, prispôsobivý a nenáročný na údržbu, sa šíri a vytvára pekný, hustý koberec. Pozoruhodná pôdna pokrývka, keď kvitne.

  • Dorastá do výšky 18-24 palcov a šírky (45-60 cm). Šíri sa podzemkami a samovýsevom bez toho, aby bol agresívny.
  • Ľahko sa pestuje v priemer , suché až stredné , dobre odvodnené pôdy v plné slnko . Oceňuje niektoré svetlý odtieň v horúcom letnom podnebí. Najlepšie v chudobných pôdach, ktoré neboli hnojené. Táto rastlina stráca poriadok, keď sa jej podáva príliš veľa hnojív alebo bohatej pôdy. Odolný voči suchu po založení.
  • Skvelé pre postele a hranice , chatové záhrady , skalky , prérie a lúky .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na múčnatku, škvrny na listoch a hrdzu.
  • Rozmnožujte semenami zasiatymi vonku koncom jesene alebo nasledujúcu jar bez akéhokoľvek ošetrenia chladom. Len malé percento semien vyklíči. Rozdeľte kolónie oddelením stolonovitých rastlín.
  • Pochádza zo Severnej Ameriky.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Erigeron - Fleabanes
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
leto (skoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Ohio,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Vermont,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Sucho, suchá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka