Pyrus communis „Comice“ (Hruška európska)

Pyrus communis „Comice“ (Hruška európska)

Hruška 'Komise', Hruška komická, Pyrus 'Komise', Pyrus communis 'Doyenne du Comice', Pyrus communis 'Kráľovská riviéra', Hruška európska, Hruška obyčajná, Hruška divá, Hruška dusná


Pyrus communis 'Comice', považovaný za hrušku s najlepšou chuťou, je dezertný kultivar s množstvom voňavých, krémovo bielych kvetov uprostred sezóny (uprostred jari). Zahalené v zhlukoch pozdĺž konárov sú skutočne pohľadom. Na jeseň po nich nasleduje úroda veľmi veľkých, zelenožltých hrušiek často ozdobených červeným rumencom. Majú veľmi bohatú chuť a sú veľmi šťavnaté, maslové a voňavé. Komice je samosprašná, ale vyžaduje opelenie stromom inej odrody s rovnakou dobou kvitnutia ako napr Moonlow alebo Bartlett . Lístie eliptických lesklých zelených listov sa na jeseň mení na pekné odtiene červenej a žltej. Mohutná hruška Comice produkuje stredne veľké plodiny, hoci staršie stromy sa rodia spoľahlivejšie. Je stredne odolný voči žiaru. Krásne rozkvitnuté, pekné v plnom liste, plné šťavnatých hrušiek, príťažlivé na jeseň a malebné v zime sú veľmi vďačným doplnkom krajiny počas ročných období.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Dorastá do výšky 3-4 m a šírky 2-3 m ako trpasličí odroda. Dorastá do výšky 15-20 stôp a šírky (4-6 m) ako štandardný strom.
  • A plné slnko milenec, tento strom je ľahko pestovať v hlboký , úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje chránené stanovište bez mrazu.
  • Hrušky by sa mali orezávať každý rok, aby sa dosiahla najlepšia úroda. Koncom jari alebo začiatkom leta ich tiež treba preriediť na 12 cm, ak chcete zožať ovocie najvyššej kvality.
  • Dávajte pozor na vošky, húsenice, molicu, roztočec hruškový, pakomár a hrušku, slimák čerešňový, chrastavitosť hruškovú, hrdzu hruškovú, hnedú hnilobu, vädnutie kvetov a spálu.
  • Rozmnožujte sa štepením alebo pukaním na klonovaný podpník na ovocie; zvyčajne sa používajú podpníky dule. Použitý podpník do značnej miery určí vitalitu.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 7
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18
Typ rastliny Ovocné stromy
Rodina rastlín Pyrus - Hrušky
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 12'-20' (3,6 m – 6 m)
Šírenie 8' – 20' (240 cm – 6 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Vysoká
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Voňavá, záslužná rastlina, nápadná, ovocie a bobule
Tolerancia Ílovitá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Hranice na strane steny
Záhradné štýly Neformálne a Chata

Sprievodcovia s Pyrom - Hrušky