Plumeria rubra 'Intense Rainbow' (Frangipani)

Plumeria rubra 'Intense Rainbow' (Frangipani)

Intense Rainbow Plumeria, Intense Rainbow Frangipani, Frangipani 'Intense Rainbow', Plumeria 'Intense Rainbow'


Plumeria rubra 'Intense Rainbow' (Frangipani), cenená pre svoje nápadné kvety, je opadavý malý strom s mäsitými, šťavnatými konármi, pýšiacimi sa veľkými, voňavými, žiarivo zlatými kvetmi s priemerom 3,5 palca (8 cm), zdobenými žiarivými ružovo-červenými okrajmi. . Kvitnúce od konca jari do jesene, kvety vyžarujú mierne sladkú vôňu broskýň. Sú nesené v koncových zhlukoch na koncoch vetiev. Kožovité, elipsovité, tmavozelené listy sú špirálovito usporiadané a zoskupené na koncoch stonky. Táto pluméria, ktorá sa ľahko pestuje, môže byť zasadená do zeme alebo do nádob. Pestujte ju v blízkosti vchodov alebo chodníkov, aby ste si vychutnali jej kvety a príjemnú vôňu. Kvety Intense Rainbow dlho vydržia, a preto sú jednou z najlepších možností na výrobu lei.

  • Typicky dorastá do výšky 10-12 stôp (300-360 cm) a 10 stôp na šírku (300 cm). Pridá 12-24 palcov za rok (30-60 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v bohatý , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Počas rastu zalievajte mierne, ale počas zimných mesiacov udržiavajte takmer suché. Odoláva soli a suchu.
  • Frangipani, mrazuvzdorný do zón 10-12, je veľmi náchylný na teploty pod bodom mrazu a možno ho pestovať v nádobách v chladnejších priestoroch, aby ste ich preniesli do interiéru. Limit pre túto rastlinu predstavuje krátke chladenie pri teplote 40 °F alebo 4 °C. Všetky časti rastliny vystavené mrazu odumrú.
  • Ak teploty klesnú pod 50 °F (10 °C), rastlina zhodí listy a uspí.
  • Perfektný doplnok k postele a hranice , pobrežné záhrady , stredomorské záhrady . Skvelé v dekorácii kontajnerov .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na hnilobu v pôdach so zlou drenážou a skleníkový roztoč.
  • Rozmnožujte zrelými odrezkami bezlistých končekov stoniek skoro na jar. Pred vložením do zakoreňovacieho média ich nechajte dôkladne vyschnúť na základni.
  • Druh Plumeria rubra pochádza z Mexika do Panamy.
  • Vetvy plumérie pri poranení vyžarujú mliečnu šťavu, ktorá môže dráždiť oči a u citlivých jedincov spôsobiť dermatitídu. Mierne jedovaté, požitie listov alebo kvetov môže podráždiť tráviaci trakt. Ak váš pes žerie plumériu, môže vykazovať mierne až závažné príznaky otravy.

Zistite, ako pestovať a starať sa o plumériu

Plumeria (Frangipani), ktoré dodávajú krajine v najteplejších klimatických podmienkach tropickú estetiku a veľkolepé kvetinové zobrazenie, sú malé opadavé alebo polostále zelené kríky a stromy s voňavými kvetmi, ktoré sa bežne používajú na výrobu nádherne voňajúcich leis na niekoľkých tichomorských ostrovoch.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 10 – 12
Tepelné zóny 10 – 11
Klimatické zóny 12, 13, 19, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Stromy
Rodina rastlín Plumeria - Frangipani
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 10' - 12' (3 m - 3,6 m)
Šírenie 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Voňavé, nápadné
Tolerancia Sucho, Soľ
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Stredomorská záhrada

Sprievodcovia s Plumeria - Frangipani