Phyllostachys glauca (Živý bambus)

Phyllostachys glauca (Živý bambus)

Živý plot Bambus, Bežiaci Bambus


Phyllostachys glauca (Bamboo zo živého plotu), známy svojou modrou farbou, je pozoruhodný vždyzelený bambus s vysokými, vzpriamenými, jasne zelenými palicami pokrytými v mladosti modro-bielym voskovým práškom, ktorý vytvára modrozelený efekt. Po strate prášku dozrievajú steblá, široké až 5 cm, do žltozelenej farby. Pomerne vzpriamené v habite pekne kontrastujú s dlhými, širokými listami, až 7 palcov (18 cm), ktoré sú na vrchnej strane svetlozelené a na spodnej matne zelené. Tento najúžasnejší bambus sa v teplých podmienkach voľne pohybuje, ale v chladnom miernom podnebí zostáva takmer statický. Znesie suchšie podmienky ako väčšina odrôd a má vynikajúcu toleranciu voči suchu. Neustále sa šíri a vytvára otvorený háj a zároveň vytvára veľmi krásny živý plot alebo zástenu na ochranu súkromia. Odolnosť: 14 až -4ºF (-10 až -20ºC)

  • Dorastá do výšky 15-25 stôp (4-8 m) a šírky 15-20 stôp (4-6 m).
  • A plné slnko ľubovník, najlepšie sa pestuje v úrodný , bohaté na humus , vlhké, ale dobre odvodnené pôdy . Toleruje čiastočný tieň, ale preferuje plné slnko.
  • Dávajte pozor na slimáky a slimáky.
  • Na jar odstráňte slabé, odumreté, poškodené alebo ošúchané stonky a stenčujte, aby ste dosiahli čo najlepší efekt. Okamžite odrežte všetky kvitnúce výhonky, aby ste ich viac odradili od formovania.
  • Rozmnožujte semenami alebo delením.
  • Pochádza z Číny

Požiadavky

Otužilosť 7 – 10
Typ rastliny Bambusy
Rodina rastlín Bambusy
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 15' – 25' (4,5 m – 7,5 m)
Šírenie 15'-20' (4,5 m – 6 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Evergreen
Tolerancia Sucho
Použitie v záhrade Živé ploty a zásteny