New England Asters 'Some of the Alma Potschke' (New England Asters)

New England Asters 'Some of the Alma Potschke' (New England Asters)

Aster z Nového Anglicka „Ostatní od Almy Potschke“, Michaelmas Daisy „Ostatní od Almy Potschke“, Symphyotrichum novae-angliae „Ostatní od Almy Potschke“, Aster z Nového Anglicka „Ostatní od Almy Potschke“, Michaelmas Daisy „Ostatní z Almy Potschke“, Symphyotrichum novae-angliae 'Alma Potschke'


Rýchlo rastúca, vzpriamená a energická astrička z Nového Anglicka 'Andenken an Alma Potschke' (Aster novae-angliae) sa vyznačuje množstvom veľkých, sedmokrások, jasne ružovo-ružových kvetov, širokých až 5 cm so slnečným žlté stredové disky. Kvitne 6 týždňov alebo dlhšie, od od konca leta do neskorej jesene , táto pútavá kráska ľahko oživí každý slnečný kút záhrady. Pochádza zo Severnej Ameriky, ľahko sa pestuje, má dlhú životnosť, prináša veselú jesennú farbu a je skvelým zdrojom nektáru pre motýle.

  • Táto novoanglická astra s viacerými stonkami vytvára bohaté zhluky na špičkách pevných stoniek, ktoré sú pokryté chlpatými tmavozelenými listami. Počas zamračených dní alebo v noci kvety opadajú a zatvárajú sa. Len čo opäť zasvieti slnko, usilujú sa o svoj veľkolepý prejav a budú tak robiť celé týždne.
  • Typicky dorastá do výšky 36 palcov (90 cm) a šírky 2-3 stopy (60-90 cm).
  • Prospieva v plné slnko alebo čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňujú sa vlhké, bohaté pôdy. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli chorobám listov, ako je múčnatka. Odoláva suchu, soli a mokrej pôde!
  • Dôležitá zložka neskorého leta a jesene hranice , chatové záhrady , prérie alebo motýlie záhrady . New England Assters sú tiež cenené pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety.
  • Astry sú nevyhnutnosťou, ak sa snažíte zaujať vtákov alebo motýle . Rastliny sú dosť nechutné na prehliadanie jelene a králiky .
  • Pred letným obdobím zaštipnite stonky, aby ste podporili huňatosť, vytvorili väčší počet kvetov a kontrolovali výšku rastliny (aby ste sa vyhli padaniu rastliny). Astry sa môžu samovýsev, ak sa pestujú v ideálnych podmienkach. Rez po odkvitnutí zabráni nežiaducemu samovýsevu.

Novoanglická astra , bežne známy ako New England Aster, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj yarrows, chryzantémy a slnečnice. Rod Aster obsahuje viac ako 600 druhov a tisíce hybridných odrôd, ktoré poskytujú široký výber, pretože všetky sa líšia zvykom, výškou, farbou kvetov, tvarom listov a podmienkami rastu. Astra z Nového Anglicka, ktorá poskytuje vynikajúcu neskorú sezónu s množstvom kvetov podobných fialovým alebo levanduľovým sedmokráskam, je jednou z najvyšších a najúžasnejších Aster.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astry
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, králik, mokrá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada