New England Asters 'Lou Williams'

New England Asters 'Lou Williams'

New England Aster 'Lou Williams', Michaelmas Daisy 'Lou Williams', New England Symphyotrichum 'Lou Williams'


Skutočne veľkolepá novoanglická odroda Aster, 'Lou Williams' (Aster novae-angliae) sa vyznačuje bohatými, veľkými sedmokráskovými, bohatými rubínovými až purpurovočervenými kvetmi, 5,5 cm, so širokými okvetnými lístkami. Kvitnú niekoľko týždňov od od konca leta do neskorej jesene , na silných nástrekoch, ktoré nevyžadujú vytyčovanie. Pochádza zo Severnej Ameriky, ľahko sa pestuje, má dlhú životnosť, prináša veselú jesennú farbu a je skvelým zdrojom nektáru pre motýle.

  • Táto novoanglická astra s viacerými stonkami vytvára bohaté zhluky na špičkách pevných stoniek, ktoré sú pokryté chlpatými bohatými zelenými listami. Počas zamračených dní alebo v noci kvety opadajú a zatvárajú sa. Len čo opäť zasvieti slnko, usilujú sa o svoj veľkolepý prejav a budú tak robiť celé týždne.
  • Typicky dorastá do výšky 6 stôp (180 cm) a šírky 24 palcov (60 cm).
  • Prospieva v plné slnko alebo čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňujú sa vlhké, bohaté pôdy. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli chorobám listov, ako je múčnatka. Odoláva suchu, soli a mokrej pôde .
  • Dôležitá zložka neskorého leta a jesene hranice , chatové záhrady , prérie, alebo motýlie záhrady . Skvelé pre kontajnerov tiež! New England Assters sú tiež cenené pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety.
  • Astry sú nevyhnutnosťou, ak sa snažíte zaujať vtákov alebo motýle . Rastliny sú dosť nechutné na prehliadanie jelene a králiky .
  • Pred letným obdobím zaštipnite stonky, aby ste podporili huňatosť, vytvorili väčší počet kvetov a kontrolovali výšku rastliny (aby ste sa vyhli padaniu rastliny). Astry sa môžu samovýsev, ak sa pestujú v ideálnych podmienkach. Rez po odkvitnutí zabráni nežiaducemu samovýsevu.

Novoanglická astra , bežne známy ako New England Aster, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj yarrows, chryzantémy a slnečnice. Rod Aster obsahuje viac ako 600 druhov a tisíce hybridných odrôd, ktoré poskytujú široký výber, pretože všetky sa líšia zvykom, výškou, farbou kvetov, tvarom listov a podmienkami rastu. Aster z Nového Anglicka, ktorý poskytuje výnimočnú show na konci sezóny s množstvom kvetov podobných fialovým alebo levanduľovým sedmokráskam, je jedným z najvyšších a najpozoruhodnejších z Aster.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astry
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, králik, mokrá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada