Lilium 'Pink Perfection' (Trubková ľalia)

Lilium 'Pink Perfection' (Trubková ľalia)

Lily 'Pink Perfection', trúbka Lily 'Pink Perfection'


Ocenená Lilium 'Pink Perfection', ktorá dodáva každej výsadbe úžasnú výšku, vôňu a farbu, je nádherná trúbková ľalia s obrovskými (6-10 dlhými alebo 15-25 cm), fialovo-ružovými kvetmi v tvare trúbky, obrátenými smerom von resp. trochu nadol, označené hlbokým karmínovým rubom. Táto plodná ľalia, oslavovaná pre svoju lahodnú vôňu, vytvára zhluky 12-20 kvetov na stonke pre veľkolepé dlhotrvajúce zobrazenie. Zasaďte ho blízko terasy a vychutnajte si jeho opojnú vôňu počas letného večera!

  • Kvitne v polovice neskorého leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Dorastá do výšky 4 – 6 stôp (120 – 180 cm) na pevných listnatých stonkách a najlepšie sa mu darí v plné slnko alebo čiastočný tieň a je nie je náročný na pôdu za predpokladu, že sú dobre odvodnené. Dobrá vlhkosť je potrebné a treba sa vyhnúť suchým pôdam!
  • Spoľahlivá a nenáročná na pestovanie, táto úžasná Lily vyhrala prestížne ocenenie Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti (1993) pre jej pozoruhodné kvality.
  • Tolerantnejšie voči suchu ako iné ľalie
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny divízia trúbok a hybridov Aurelian (VI), kam patria ľalie so stredne veľkými až veľkými kvetmi, trúbkovité, misovité, ploché alebo s reflexnými lupeňmi. Kvety sú biele, krémové, žlté, oranžové alebo ružové, často s kontrastným hviezdicovitým hrdlom. Zvyčajne sú voňavé a ich listy sú rozptýlené s úzkou až strednou šírkou. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata