Lilium longiflorum 'White Heaven' (Veľkonočná ľalia)

Lilium longiflorum 'White Heaven' (Veľkonočná ľalia)

Lily 'White Heaven', Trumpet Lily 'White Heaven', Lilium 'White Heaven', longiflorum ľalie


Nádherne voňavá a očarujúca Lilium 'White Heaven' je trúbková ľalia (tiež nazývaná Veľkonočná ľalia), ktorá má všetky vlastnosti, aby vás zviedla. Jeho čisto biele kvety v tvare trúbky sú obrovské, až 7 palcov dlhé (17 cm) a celkom pôsobivé so silne zahnutými špičkami, ktoré odhaľujú žltkastobiele srdce a oranžovožltú tyčinku. Tieto krásky, ktoré sú elegantne otočené smerom von, až 3-6 na stonku, vyžarujú božskú vôňu, ktorú si užijete zakaždým, keď okolo nich prejdete. Stonky tejto ľalie sú pokryté úzkymi, tmavozelenými listami, sú pomerne pevné a nevyžadujú si vypichovanie.

  • Kvitne v začiatkom polovice leta , táto Lily predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov a rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety .
  • Dorastá do výšky 2 až 3 stopy (60 až 90 cm). najlepšie na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni a má pomerne úrodné, zásadité, dobre odvodnené pôdy. Vyžaduje sa dobrá vlhkosť a treba sa vyhnúť suchým pôdam.
  • Spoľahlivý, ľahko pestovateľný, obľúbený včely a motýle
  • Zasadiť do jar alebo pád . Zasadiť do skupiny minimálne 3 žiaroviek pre pôsobivý displej! Po ukončení kvitnutia odrežte listy a stonky, keď zožltnú.
  • Jedovatý pre mačky (aj keď nie pre psov alebo iné známe druhy)
  • Táto Lily je členom skupiny Longiflorum Lilies Division (V) kam patria ľalie so stredne veľkými až veľkými kvetmi v tvare trúbky. Zvyčajne biele a voňavé, kvitnú v polovici sezóny a ich listy sú rozptýlené s úzkou až strednou šírkou. Existuje 9 rôznych druhov ľalií klasifikovaných Royal Horticultural Society. A všetky sú skutočnými pútačmi!

Zistite, ako pestovať ľalie a starať sa o ne

Mimoriadne okázalé a exoticky vyzerajúce ľalie dodávajú krajine drámu svojimi bohatými, jasnými farbami, elegantnými a jemnými tvarmi a svojou nebeskou vôňou! Naučte sa, ako sa o ne starať...Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 7 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Lilium - Ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' (20 cm)
Hĺbka 8' (20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata