Lathyrus odoratus 'America' (hrachor sladký)

Lathyrus odoratus 'America' (hrachor sladký)

Sweet Pea 'America', Grandiflora Sweet Peas


Silne voňajúci, ocenený Lathyrus odoratus 'America' je energická popínavá letnička s zvyčajne 3 veľkými kvetmi s priemerom 1,5 palca (3 cm) na stonke. Každý očarujúci kvet je na bielych lupienkoch ozdobený trblietavými červenými lupienkami. Tento skorý hrach grandiflora, považovaný za jednu z najjasnejších pruhovaných odrôd, je krásnym doplnkom do záhrady a je ideálny do nádob, kde si môžete vychutnať zložitý farebný vzor jeho kvetov a jeho nádhernú vôňu. Ideálne na poskytovanie rezaných kvetov, ktoré tiež naplnia váš domov svojou opojnou vôňou. Tento sladký hrášok, ktorý bol predstavený v roku 1895, je stále taký populárny ako kedykoľvek predtým. Vedeli ste, že čím viac ich budete zbierať, tým viac budú kvitnúť?

 • Sladký hrášok, pôvodom z oblasti Stredozemného mora, rastie a kvitne najlepšie v chladnom, miernom podnebí, kde si užíva dlhé obdobie kvitnutia. od jari do jesene . Sweet Peas neznáša horúce a vlhké počasie.
 • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti za vynikajúce zásluhy
 • Dorastá do výšky 6 stôp (180 cm) a šírky 30 cm.
 • Sweet Peas láska plné slnko alebo svetlý tieň v bohatý , humusný , stredná vlhkosť , dobre priepustné pôdy . Najlepší výkon sa dosiahne v chladných pôdach s dobrou cirkuláciou vzduchu. Silná aplikácia mulča pomôže udržať korene chladné a vlhké. Pred výsadbou zapracujte dobre prehnitý organický hnoj a každé dva týždne počas vegetačného obdobia aplikujte vyvážené tekuté hnojivo. Vyhnite sa hornému zavlažovaniu.
 • Sladký hrášok je úžasný, keď je namiešaný hranice , kontajnerov , alebo lezenie a spájanie sa na oblúky alebo tŕne .
 • Atraktívny pre včely a motýle , jeleň všeobecne ignorovať Sweet Peas .
 • V zóne 7 alebo nižšej: Oživte sezónu spustením hry Sweet Peas vo vnútri. Sladký hrášok vysaďte do záhrady veľmi neskoro v zime alebo skoro na jar, akonáhle je pôda dostatočne suchá. V zónach 8, 9 alebo 10: Sladký hrášok vysádzajte koncom jesene, aby sa mohol rozvinúť a rozkvitnúť koncom zimy a skoro na jar. Pred zasadením semená namočte na 24 hodín do vody, aby ste urýchlili klíčenie. Semená nemusíte namáčať v miernom podnebí. Po vysadení môže klíčenie trvať 7 až 15 dní v závislosti od teploty pôdy.
 • Ak chcete podporiť huňatý rast, odštipnite vrcholy, keď sú rastliny vysoké 15 cm, nie skôr, inak podporíte vývoj bočných výhonkov.
 • Deadhead pravidelne trávi kvety, aby povzbudil nové kvety a zachoval si čistý vzhľad. Neváhajte rezať kvety na svoje kytice, pretože to prinúti váš hrášok vyrábať ďalšie stonky na rozkvet. Tvrdo zrežte a prihnojte, ak po prvom odkvitnutí spozorujete málo kvitnutia.
 • Rozmnožujte semenami. Vysievajte v chladnom ráme začiatkom jesene, skoro na jar alebo in-situ uprostred jari
 • Sladký hrášok je náchylný na slimáky, slimáky, hnilobu koreňov Pythium, múčnatku, hrdzu, sivú pleseň a rôzne listové škvrny.
 • Sladký hrášok NIE JE jedlý! Akútne požitie môže spôsobiť mierne žalúdočné ťažkosti.

Požiadavky

Otužilosť 2 – 11
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Letničky, Popínavky
Rodina rastlín Lathyrus – sladký hrášok
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 5' – 6' (150 cm – 180 cm)
Šírenie 1' (30 cm)
Medzery 2' – 3' (5 cm – 7 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada

Sprievodcovia s Lathyrus - Sweet Peas