Kamélia „Jarná hmla“

Kamélia „Jarná hmla“

Jarná hmlová kamélia, jesenné kvitnúce kamélie, zimné kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, skoré až stredoročné kamélie, voňavé kamélie


Voňavá a energická Camellia 'Spring Mist' má krásne, malé, polodvojité, ružovo-ružové kvety, 2 palce široké (5 cm), ktoré sa na okrajoch okvetných lístkov postupne sfarbujú do takmer bielej. Ich stred zdobia zlaté prašníky a krémové filamenty. Nádherné kvety sa množia pozdĺž štíhlych konárov, počas pomerne dlhého obdobia siahajúceho od od začiatku do polovice sezóny (Október až marec na severnej pologuli; marec až august na južnej pologuli). Bohaté s veľmi príjemnou vôňou, ponúkajú krásny kontrast oproti sviežim vždyzeleným listom lesklých zelených listov, ktoré sa zaujímavo vynárajú s bronzovými a medenými odtieňmi. „Spring Mist“ je hybrid kamélie, ktorý je výsledkom kríženia Camellia japonica a Camellia lutchuensis.

  • Tento stredne veľký vždyzelený ker má rozložitý a otvorený habitus a rastie strednou rýchlosťou až do výšky 5 stôp (150 cm) a šírky 90 až 150 cm.
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatými hmyzmi a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia lutchuensis je lahodne voňavý pôvod z najjužnejšej Číny, Hongkongu, Taiwanu a japonských ostrovov Rjúkjú, kde sú mierne zimy. Táto kamélia, oceňovaná chovateľmi pre svoju vôňu, sa aktívne zapája do vývoja voňavých hybridov kamélie. Tento druh kamélie je pomaly rastúci a vytvára krásny ker vzpriameného, ​​otvoreného habitu, zvyčajne nie vyšší ako 270 cm. Jeho vždyzelené, lesklé tmavozelené listy sú atraktívne po celý rok. Kvitnúce od neskorej polovice zimy do skorej jari, jej malé až stredné kvety s ružovo sčervenanými vonkajšími okvetnými lístkami sú čisto biele a zoskupené na koncoch konárov. Bohužiaľ, Camellia lutchuensis nie je mrazuvzdorná (zóna odolnosti USDA 8 – 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
jeseň
Zima
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 3' – 5' (90 cm – 150 cm)
Medzery 36' – 60' (90 cm – 150 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou