Iris spuria 'Lucky Devil' (Blue Iris)

Iris spuria 'Lucky Devil' (Blue Iris)

Modrá dúhovka „Lucky Devil“, podvrhnutá dúhovka „Lucky Devil“, kosatec zo soľného močiara „Lucky Devil“, motýlia dúhovka „Lucky Devil“


Neuveriteľne krásna, Iris spuria 'Lucky Devil' je pôvabná rizomatózna trvalka s atraktívnymi bezbradými, bohatými purpurovo-modrými kvetmi s štíhlymi a opadanými rastlinami. Tento kosatec, ktorý pochádza zo strednej a južnej Európy, dosahuje výšku 907 cm a vo všeobecnosti kvitne 1 až 2 týždne po kosatcoch vysokých bradáčov. neskorá jar až začiatok leta .

 • Vyhral Čestné uznanie ocenenie (1990)
 • Tento kosatec rastie v trsoch s peknými úzkymi lineárnymi listami dlhými 30 cm a odmení sa vám nádhernými kvetmi a dlhotrvajúce rezané kvety .
 • Sadí semená ľahko a bude naturalizovať do veľkých zhlukov.
 • Priťahuje včely a motýle a zvyčajne je jeleň odolný .
 • Najlepšie účinkuje v plné slnko , v bohatý , humusný , stredná vlhkosť , neutrálne až mierne zásadité , dobre odvodnené pôdy . Čiastočný tieň sa toleruje najmä v oblastiach, ktoré majú v lete extrémne vysoké teploty. Môže sa však zmeniť výkonnosť kvitnutia aj odolnosť voči chorobám. Zatiaľ čo počas vegetačného obdobia by mala byť zabezpečená stála vlhkosť, je potrebné vyhnúť sa mokrej pôde, aby sa predišlo problémom s hnilobou. Po odkvitnutí je potrebná menšia vlhkosť, pretože väčšina spurií je v letnom stave (nezalievajte kosatce, keď sú spúria, pretože to spôsobí hnilobu).
 • Odolný voči suchu po založení. Spuria kosatce sú veľmi ťažké kŕmidlá, takže sa uistite, že ich pravidelne hnojíte pred kvitnutím.
 • Je skvelým ústredným bodom a je vítaným doplnkom postele , hranice , okraje na strane steny , mestské záhrady , pobrežné záhrady , a chatové záhrady .
 • By mala byť vysadené v polovici až koncom leta , asi 2 palce hlboké (5 cm) a 24-36 palcov od seba (60-90 cm). Umiestnite svoje dúhovky dostatočne ďaleko od seba, aby rástli na rovnakom mieste roky ako spuria dúhovky neznášajú transplantáciu . Spuria kosatce zvyčajne nekvitnú prvý rok po výsadbe. Druhý rok by mal produkovať niekoľko kvetných stoniek.
 • Deadhead strávil kvety a odstráňte všetky odumierajúce lístie na jeseň. Staré stonky kvetov je možné po odkvitnutí odrezať, nielen kvôli úhľadnosti, ale aj preto, aby sa k podzemkom dostal vzduch.
 • Rastliny rozdeľte hneď po odkvitnutí, keď dôjde k premnoženiu (každé 3-4 roky). Rozmnožujte sa delením odnoží od polovice leta do začiatku jesene
 • Môžu byť napadnuté slimákmi, slimákmi a strapkami a podliehať plesniam sivým, hubám horčičných semien alebo hnilobe koruny.
 • Tipy, ako prinútiť vaše kosatce kvitnúť : (1) Nevysádzajte odnože príliš hlboko, (2) Zabezpečte dostatok svetla, (3) Neprehnojujte (4) Rozdeľte svoje rastliny, keď sú preplnené.
 • Všetky časti môžu pri požití spôsobiť nepohodlie. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky.
 • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
 • Iris spuria pochádza zo strednej a južnej Európy a z Alžírska po Irán.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 5 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Iris Spuria - Modré kosatce
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, sucho
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata