Geranium x oxonianum 'Claridge Druce' (Cranesbill)

Geranium x oxonianum 'Claridge Druce' (Cranesbill)

Cranesbill 'Claridge Druce', Geranium 'Claridge Druce', Hardy Geraniums


Rázny rozmetač Geranium x oxonianum 'Claridge Druce' (Cranesbill) je vynikajúci odolný kultivar pelargónie s krásnymi ružovo-ružovými kvetmi (2 palce široké, 5 cm) so zaujímavými tmavšími žilkami od neskorá jar až skorá jeseň . Bohato kvitnúce, vyrastajú na atraktívnych kopcoch lesklých, zaoblených, sivozelených listov. Táto odolná pelargónia, odolná voči suchu, sa dobre darí v horúcom podnebí. Spoľahlivý , a nenáročné na pestovanie , poskytne dlhotrvajúca farba v záhrade. Geranium 'Claridge Druce' je úrodný kríženec Geranium endressii a Geranium versicolor. Májové samosemená v záhrade.

  • Tvorenie zhlukov, toto semi-evergreen trvalka rastie v plazivom kopci do výšky 24-30 palcov. Výška a šírka vyžaduje veľmi malá údržba!
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň , v stredne úrodná , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Toleruje niektoré sucho , ale uprednostňuje stálu vlhkosť. Atraktívny pre motýle , ale jeleň a odolný voči králikom!
  • Dokonalá hraničná rastlina, je to veľkolepý doplnok postele , hranice , brehy a svahy , zemný kryt , chatové záhrady , mestské záhrady , a podsadba ruží a kríkov . Skvelé v kontajnerov tiež!
  • To Geranium je všeobecne nie je predmetom až vážne škodca alebo chorobné problémy. Dávajte pozor na viniča, piliaky, slimáky a slimáky a múčnatku
  • Odstráňte odkvitnuté stonky a staré listy, aby ste podporili tvorbu čerstvých listov a kvetov. Rozmnožujte delením na jar alebo rozmnožujte bazálnymi odrezkami skoro až v polovici jari a zakoreňujte spodným teplom

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Geranium - Žeriavy
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata