Fragaria × ananassa „Berried Treasure Red“ (Everbearing Strawberry)

Fragaria × ananassa „Berried Treasure Red“ (Everbearing Strawberry)

Everbearing Strawberry 'Berried Treasure Red', Jahoda 'Berried Treasure Red'


Okrasné aj jedlé, Fragaria × ananassa 'Berried Treasure Red' (Everbearing Strawberry) vytvára od jari až do prvého mrazu bohaté zhluky polodvojitých, žiarivo červených kvetov zdobených žltými stredmi. Po nich nasleduje bohatá úroda ovocia s veľkou chuťou a chuťou. Táto Everbearing Strawberry je neutrálna počas dňa: nie je ovplyvnená dĺžkou dňa, čo umožňuje nepretržité plodenie kedykoľvek, keď sa teploty pohybujú medzi 35-85ºF (0-29ºC). Už v prvom roku výsadby prinesie dobrý výnos. „Berried Treasure Red“ má obmedzené klzné lišty, vďaka čomu je ideálny do kvetináčov na terasu alebo na terasu, kde sa ovocie dá predviesť a ľahko zbierať. Kreatívne sa dá využiť aj ako záhonová rastlina a najlepšie zo všetkého je jedlý šperk na každom balkóne.

  • Dorastá do výšky 12-16 palcov (30-40 cm) a 18-24 palcov na šírku (45-60 cm).
  • A plné slnko ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje v úrodný , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňuje organicky bohaté, piesčité hliny. K dispozícii sú rastliny nenáročné na starostlivosť, ktoré naďalej kvitnú a vytvárajú ovocie poskytujúce dostatok vody a hnojiva.
  • Jahody sú náchylné na niekoľko problémov, ako sú choroby listov, koreňové hniloby (červená stéla, čierna koreňová hniloba), ovocné hniloby (antraknóza, hniloba kože), verticiliové vädnutie, sivá pleseň, vírusy a pripáleniny. Príležitostnými hmyzími škodcami sú roztočce, vošky, listonohy, slimáky, háďatká a jarabiny.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3, H1, H2
Typ rastliny Ovocie
Rodina rastlín Fragaria - Jahody
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 8' – 12' (20 cm – 30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Vysoká
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Semi-Evergreen, Ovocie a bobule
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Terasa a kontajnery

Sprievodcovia s Fragaria - Jahody