Eschscholzia californica (Kalifornský mak)

Eschscholzia californica (Kalifornský mak)

Kalifornský mak, zlatý mak, kalifornské slnečné svetlo, pohár zlata, zlatý pohár


Zúfalo túžite po farbe? Prečo neskúsiš zasadiť kalifornské maky (Eschscholzia Californica)? Rýchlo kvitne a smiešne ľahko sa pestuje, očaria vás ich veľkolepé, vlniace sa kopčeky jemne rozdeleného, ​​modrozeleného čipkovaného lístia pokrytého bohatými zlatými saténovými kvetmi celé týždne od jari do polovice jesene alebo na jeseň cez zimu v oblastiach s miernym podnebím. .

  • Vo všeobecnosti bez škodcov a chorôb , Kalifornské maky sú nenáročné na údržbu rastliny pestované ako letničky v oblastiach s chladným počasím alebo ako krátkoveké trvalky v zónach odolnosti 8 - 10.
  • Rastú vo voľných, voľne sa rozvetvených kopcoch do výšky 6 – 12 palcov (15 – 30 cm) a šírky 6 – 8 palcov (15 – 20 cm), vyznačujú sa jednoduchými, polodvojitými alebo dvojitými hodvábnymi kvetmi, do 3 palce (7 cm), v žiarivých a výrazných farbách vrátane bielej, ružovej, červenej, oranžovej, krémovej a žltej.
  • Kvety sa zatvárajú v noci, keď je pod mrakom a keď prší.
  • Kalifornským makom sa darí najlepšie v plné slnko , v piesková , chudobný až priemerný , dobre odvodnené pôdy . Dobrá drenáž je nevyhnutná! Oni sú odolné voči teplu a suchu a tolerovať aj námornú expozíciu.
  • Odolné voči jeleňom a králikom , Kalifornské maky sú radosť včely a motýle . Kalifornské maky sú krásnymi doplnkami postele a hranice , kontajnerov , skalky , naturalizované výsadby, a spolu cesty alebo chodníky .
  • Môžu byť pestované zo semien alebo živých rastlín. Semená vysievajte vonku po pominutí nebezpečenstva mrazu alebo vo vnútri 2-3 týždne pred posledným jarným mrazom. V zónach odolnosti 6-10 môžu byť semená zasiate na jeseň.
  • Deadhead strávil kvety na povzbudenie nových kvetov. Ak zostanú hlavičky kvetov, ostanú aj maky samosemeno bez toho, aby sa stali invazívnymi.
  • Pochádza zo Spojených štátov a Mexika. Táto rastlina sa môže stať burinou alebo inváznou v niektorých oblastiach alebo biotopoch a môže vytlačiť požadovanú vegetáciu, ak nie je správne spravovaná.
  • Zistite, kde je tento druh invázny v Spojených štátoch .

Požiadavky

Otužilosť 8 – 10
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Letničky, trvalky
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 6' – 1' (15 cm – 30 cm)
Šírenie 6' – 8' (15 cm – 20 cm)
Medzery 6' – 9' (15 cm – 22 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Kalifornia,Stredozápad,Illinois,Michigan,Missouri,Nebraska,Ohio,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Massachusetts,New Hampshire,New York,Pennsylvánia,Severozápad Pacifiku,Idaho,Oregon,Washington,Skalnaté hory,Colorado,Utah,Wyoming,Juhovýchodná,Alabama,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Juhozápad,Nevada,Arizona,Nové Mexiko,Texas
Tolerancia Jeleň, sucho, králik, suchá pôda, soľ
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka