Echinacea purpurea 'Rubinglow' (Coneflower)

Echinacea purpurea 'Rubinglow' (Coneflower)

Rubinglow Echinacea, Coneflower 'Rubinglow', Echinacea 'Rubinglow', Echinacea 'Ruby Glow', Echinacea purpurea 'Ruby Glow'


Echinacea purpurea 'Rubinglow' je výnimočná odroda echinacea s krátkymi stonkami s veľkými, silno okvetnými, žiarivo purpurovými kvetmi obklopujúcimi tmavohnedé centrálne šišky. Táto trvalka milujúca slnko, ktorá vyniká, je mnohými záhradkármi považovaná za prvú voľbu. Skorá kvitnúca trvalka, ktorá má kompaktný habitus a žiari v záhrade od začiatku do konca leta, niekedy s prídavným sporadickým kvitnutím až do mrazov. Ideálne pre trvalky, prérie a chatové záhrady.

  • Dorastá do výšky 30 palcov (70 cm) a šírky 16 palcov (40 cm).
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Tolerantný voči sucho , teplo a vlhkosť .
  • Perfektná voľba pre postele a hranice , prérie a lúky , poľné kvetinové záhrady alebo chatové záhrady .
  • Vynikajúce ako rezané kvety . Ak sa na jeseň neodstránia hlavy kvetov, budú sčernené šišky navštevované vtákmi ktoré sa živia semenami.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Atraktívny pre motýle , kolibríky a iných opeľovačov, ale jeleň odolný .
  • Odstráňte odkvitnuté kvety a odrežte stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie.
  • Množte delením na jar alebo jeseň alebo koreňovými odrezkami od neskorej jesene do začiatku zimy.

Echinacea, bežne nazývaná Coneflower, sa pestuje ako odolná a nápadná trvalka od roku 1700 v Severnej Amerike aj v Európe. Skutočne americká rastlina, pôvodom zo strednej a východnej časti krajiny, raní domorodí Američania ju používali na liečenie rán a infekcií. Veľký prérijný kvet, jeho svetlé a veľké kvety úspešne prešli na dvor. Tradične fialové, s lúčovitými kvetmi, ktoré klesajú z centrálneho kužeľa, dnes Coneflowers majú bohatú škálu farieb a tvarov kvetov s lúčovými kvietkami držanými vodorovne, jednoduchými alebo dokonca zdvojenými, čo im dodáva vzhľad chryzantémy. Ľahko sa pestujú zo semien a darí sa im zanedbávanie.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Echinacea – echinacea
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' (45 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka