Echinacea purpurea 'Purity' (Coneflower)

Echinacea purpurea 'Purity' (Coneflower)

Čistota Echinacea, echinacea fialová „Čistota“


Veľmi kvitnúca Echinacea purpurea 'Purity' (Coneflower) je nápadná trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom veľkých, voňavých, nedotknutých bielych sedmokrások s priemerom 4,5 palca (11 cm), ozdobených výrazným, jasne oranžovým centrálnym kužeľom. Jedna rastlina, ktorá kvitne od leta do začiatku jesene, vytvára až 25 kvetov. Táto kompaktná šiška je ideálna pre záhradníctvo a malé mestské priestory. Výborná ako rezaný kvet.

  • Dorastá do výšky 18-24 palcov (45-60 cm) a 22 palcov na šírku (55 cm). Voľne sa samosemení, ak niektoré hlavy semien zostanú na mieste.
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Tolerantný k sucho , teplo, a vlhkosť .
  • Perfektná voľba pre postele a hranice , prérie a lúky , poľné kvetinové záhrady, alebo chatové záhrady .
  • Vynikajúce ako rezané kvety . Ak sa na jeseň neodstránia hlavy kvetov, budú sčernené šišky navštevované vtákmi ktoré sa živia semenami.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Atraktívny pre motýle , kolibríky, a iných opeľovačov, ale jeleň odolný .
  • Odstráňte odkvitnuté kvety a odrežte stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie.
  • Rozmnožujte semenami, delením na jar alebo jeseň alebo koreňovými odrezkami od neskorej jesene do začiatku zimy.

Echinacea, bežne nazývaná Coneflower, sa pestuje ako odolná a nápadná trvalka od roku 1700 v Severnej Amerike aj v Európe. Skutočne americká rastlina, pôvodom zo strednej a východnej časti krajiny, raní domorodí Američania ju používali na liečenie rán a infekcií. Veľký prérijný kvet, jeho svetlé a veľké kvety úspešne prešli na dvor. Tradične fialové, s lúčovitými kvetmi, ktoré klesajú z centrálneho kužeľa, dnes Coneflowers majú bohatú škálu farieb a tvarov kvetov s lúčovými kvietkami držanými vodorovne, jednoduchými alebo dokonca zdvojenými, čo im dodáva vzhľad chryzantémy. Ľahko sa pestujú zo semien a darí sa im zanedbávanie.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Echinacea – echinacea
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka