Dicentra „Burning Hearts“ (krvácajúce srdce z papradia)

Dicentra „Burning Hearts“ (krvácajúce srdce z papradia)

Krvácajúce srdce z papradia 'Burning Hearts', Bleeding Heart 'Burning Hearts'


Neuveriteľne pekná, Dicentra 'Burning Hearts' (Fern-Leaf Bleeding Heart) je kompaktná, huňatá trvalka, ktorá je známa svojimi oblúkovitými lúčmi veľkých, hlbokých čerešňových kvetov v tvare srdca s bielym okrajom. Kvitnúce počas veľmi dlhej sezóny, ktorá trvá od konca jari do konca leta v chladnom letnom podnebí, kvety pôvabne visia nad nápadným kopcom lístia s perovitými, jemne delenými, modrosivými listami. V teplejších oblastiach sa kvitnutie v horúčavách v lete zastaví a môže sa znova spustiť koncom leta až začiatkom jesene. Ideálne na rozjasnenie tienistého okraja alebo na očarenie okoloidúcich počas celej sezóny.

  • Rastie v kompaktnom trse, do výšky 6-12 palcov (15-30 cm) a 12-18 palcov na šírku (30-45 cm). Na rozdiel od srdcovníka obyčajného (Dicentra spectabilis) v lete nezostane nečinný, pokiaľ je pôda udržiavaná vlhká.
  • Prospieva v čiastočný tieň a ľahko sa pestuje úrodný , bohaté na humus , neutrálne alebo mierne zásadité , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Dá sa pestovať v plné slnko v najchladnejšej časti svojho rozsahu za predpokladu, že pôda je neustále vlhká.
  • Skvelé pre postele a hranice , chatové záhrady , podsadba kríkov.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na slimáky. Odolné voči jeleňom a králikom.
  • Rozmnožujte delením alebo koreňovými odrezkami.
  • Pri požití môžu všetky časti spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť, lístie môže zhoršiť kožné alergie. Pri manipulácii používajte rukavice a iné ochranné prostriedky. Rastliny krvácajúceho srdca nie sú toxické len pre ľudí, ale aj pre zvieratá. Hoci je táto rastlina esteticky príjemná, obsahuje sochinolínové alkaloidy. Alkaloidy negatívne ovplyvňujú zvieratá, najčastejšie hovädzí dobytok, ovce a psy.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Dicentra - Krvácajúce srdcia
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 6' – 1' (15 cm – 30 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' (45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhké, ale dobre odvodnené, zle odvodnené
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Neformálne a Chata