Deschampsia cespitosa (tráva chumáčovitá)

Deschampsia cespitosa (tráva chumáčovitá)

Vlasová tráva, tráva chochlatá, tráva chochlatá


Jedna z mála okrasných tráv, ktoré dobre rastú na mierne tienistých miestach, Deschampsia cespitosa (tráva chumáčovitá) je chladné obdobie, ktoré vytvára trsy, semi-evergreen tráva tvoriaca nízky a hustý trs úzkych, tmavozelených listov, vysoký až 45 cm. Začiatkom leta sa na klenutých stonkách týčiacich sa 90 cm nad listami vynárajú elegantné oblaky jemných perovitých latiek purpurovozelených až žltohnedých kvetov. Pôvabne sa hojdajú v najmenšom vánku a vydržia až do zimy. Veľkolepé pri podsvietení vychádzajúcim alebo zapadajúcim slnkom!

  • Táto architektonická tráva je vynikajúca voľba na pridanie výšky a štruktúry do záhrady postele , a hranice kde sa ľahko kombinuje s inými rastlinami, mestské záhrady , chatové záhrady , výsadby prérií, alebo kontajnerov .
  • Ľahko rastie v hustom trse asi 60-90 cm vysoký a 30-60 cm široký. plné slnko do čiastočný tieň v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňujú sa vlhké a organicky bohaté pôdy. Niektoré kultivary sú odolný voči suchu po založení.
  • Prakticky bez škodcov a chorôb , vyžaduje si to veľmi málo starostlivosti a poskytuje týždne záujmu od leto do mrazu . Odolné voči jeleňom a králikom !
  • Na začiatku jari zrežte staré stonky na zem, kým sa obnoví rast. Vlastné semená v ideálnych pestovateľských podmienkach. Rozmnožujte semenami zasiatymi in situ na jar alebo na jeseň alebo delením začiatkom leta.
  • Pochádza zo Severnej Ameriky.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 24' (30 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, polo-stále zelené
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Aljaška,Kalifornia,Stredozápad,Illinois,Indiana,Michigan,Minnesota,Severná Dakota,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Vermont,Severozápad Pacifiku,Idaho,Oregon,Washington,Skalnaté hory,Colorado,Montana,Utah,Wyoming,Juhovýchodná,Kentucky,Severná Karolina,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Nevada,Arizona,Nové Mexiko
Tolerancia Jeleň, Sucho, Králik, Soľ
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka