Delphinium 'Purple Passion' (Candle Larkspur)

Delphinium 'Purple Passion' (Candle Larkspur)

Delphinium x elatum 'Purple Passion', séria Nové milénium


Delphinium 'Purple Passion' vyčnievajúce v záhrade svojimi intenzívnymi fialovými kvetmi je vysoká bylinná trvalka s mohutnými kvetnými klasmi, husto posiatymi sýtofialovými kvietkami zdobenými fialovo-bielou pásikavou včelou. Stonky sú také silné, že nevyžadujú napichovanie. Kvitne niekoľko týždňov od začiatku leta do začiatku jesene, dodáva záhrade nádherný architektonický vzhľad a priťahuje pozornosť už z diaľky. Toto Delphinium, ktoré vyrastá z kopca rozdeleného, ​​tmavozeleného lístia, má úhľadný kompaktný habit. Patrí do série 'New Millenium', ktorá je známa vynikajúcou formou, silnými stonkami a dynamickým rastom svojich hybridov. Odolné voči mrazu, sú tiež tolerantnejšie voči teplu a vlhkosti.

  • Dorastá do výšky 4-5 stôp (120-150 cm) a šírky 18-24 palcov (45-60 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň v úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Poskytnúť chránená lokalita na ochranu vašich rastlín pred silným vetrom.
  • Atraktívny pre kolibríky a motýle , ale jelene a králiky ignorované !
  • Vítaný doplnok k postele a hranice , chatové záhrady . Pre najlepší vizuálny dojem, rastlina vaše Delphiniums v skupinách . Vynikajúce ako rezané kvety , zaslúžia si miesto u vás rezanie záhrady .
  • Odstránenie opotrebovaných kvetných klasov bude mať za následok ďalšie kolo kvitnutia na sekundárnych klasoch koncom leta a na jeseň.
  • Všetky časti rastliny môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone. Otrava je u ľudí zriedkavá, avšak požitie semien a rastlín môže viesť k vážnym ochoreniam, paralýze a dokonca k smrti.

Zistite, ako pestovať delfínia a starať sa o ne

Delphinium, ktoré dodáva hraniciam nádheru a architektonickú výšku, sú elegantné a majestátne trvalky, dvojročné rastliny alebo letničky, ktoré v lete vytvárajú neuveriteľne pútavé kvetinové klasy.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 7
Tepelné zóny 3 – 7
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Delphiniums
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, neskoro)
jeseň
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Rezanie záhrady,Neformálne a Chata