Delphinium 'Magic Fountain White' (Candle Larkspur)

Delphinium 'Magic Fountain White' (Candle Larkspur)

Séria Delphinium x elatum 'Magic Fountain', Séria Delphinium 'Magic Fountain', Delphinium 'Magic Fountains', Delphinium elatum 'Magic Fountains'


Ideálne pre malé záhrady alebo tam, kde je priestor na prvom mieste, Delphinium 'Magic Fountain White' je kratšia odroda Larkspur s elegantnými, ale pevnými kvetnými klasmi, husto nabitými veľkými, polodvojitými čisto bielymi kvietkami a kontrastnými tmavými očami. Kvitne niekoľko týždňov od koncom jari až koncom leta , táto odroda dorastá len do výšky 30-36 palcov (75-90 cm) a nevyžaduje stávkovanie . Toto Delphinium, ktoré vyrastá z kopca rozdeleného, ​​tmavozeleného lístia, má úhľadný kompaktný habit. Kolibríky sú nekonečne priťahované kvetmi - rovnako ako väčšina divákov! Táto rastlina patrí do série 'Magic Fountain', ktorá je známa svojou silou a lepšou toleranciou voči teplu.

  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň v úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Poskytnúť chránená lokalita na ochranu vašich rastlín pred silným vetrom.
  • Atraktívny pre kolibríky a motýle , ale jelene a králiky ignorované !
  • Vítaný doplnok k postele a hranice , chatové záhrady . Pre najlepší vizuálny dojem, rastlina vaše Delphiniums v skupinách . Vynikajúce ako rezané kvety , zaslúžia si miesto u vás rezanie záhrady .
  • Odstránenie opotrebovaných kvetných klasov bude mať za následok ďalšie kolo kvitnutia na sekundárnych klasoch koncom leta a na jeseň.
  • Všetky časti rastliny môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone. Otrava je u ľudí zriedkavá, avšak požitie semien a rastlín môže viesť k vážnemu ochoreniu, paralýze a dokonca k smrti.

Zistite, ako pestovať delfínia a starať sa o ne

Delphinium, ktoré dodáva hraniciam nádheru a architektonickú výšku, sú elegantné a majestátne trvalky, dvojročné rastliny alebo letničky, ktoré v lete vytvárajú neuveriteľne pútavé kvetinové klasy.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 7
Tepelné zóny 3 – 8
Klimatické zóny 1A, 1B, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Delphiniums
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 15' – 18' (37 cm – 45 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Rezanie záhrady,Neformálne a Chata