Delphinium Astolat Group (Candle Larkspur)

Delphinium Astolat Group (Candle Larkspur)

Sviečka Larkspur 'Pacific Giant Astolat', Sviečka Delphinium 'Pacific Giant Astolat', Delphinium 'Astolat', Delphinium 'Pacific Giant Astolat', séria Pacific Giant


Záhradkármi oceňovaná skupina Delphinium Astolat Group (Candle Larkspur) sú vysoké trvalky s pevnými kvetnými klasmi, husto posiate veľkými, saténovými, polodvojitými, levanduľovo-ružovými kvetmi s tmavými očami. Tieto hybridy Pacific Giant, ktoré kvitnú celé týždne od začiatku do leta, dodávajú záhrade nádhernú architektonickú prítomnosť a priťahujú pozornosť už z veľkej diaľky. Vyrastajú z nízkeho kopca hlboko strihaných zelených listov a majú úhľadný kompaktný habitus. Nádherné v záhradách chatiek.

  • Dorastá do výšky 4-6 stôp (120-180 cm) a 18-24 palcov na šírku (45-60 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v úrodný , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Poskytnúť chránená lokalita na ochranu vašich rastlín pred silným vetrom.
  • Aplikujte vyváženú tekutinu každých pár týždňov počas vegetačného obdobia. Pre najlepšie kvetné klasy tenké výhonky, keď sú vysoké 7 cm, ponechajte minimálne 2-3 výhonky na mladých rastlinách a 5-7 výhonkov na založených rastlinách.
  • Atraktívny pre kolibríky a motýle , ale jelene a králiky ignorované !
  • Vítaný doplnok k postele a hranice , chatové záhrady . Pre najlepší vizuálny dojem, rastlina vaše Delphiniums v skupinách . Vynikajúce ako rezané kvety , zaslúžia si miesto u vás rezanie záhrady .
  • Odstránenie vyblednutých klasov na základni podporí opakované kvitnutie na jeseň. Mrtvola tak, že odrezané kvetné klasy späť na malé kvitnúce bočné výhonky. Po zvädnutí na jeseň všetok porast zrežte na úroveň zeme.
  • Rozmnožujte semenami zasiatymi skoro na jar.
  • Dávajte pozor na slimáky, slimáky, baníky, húsenice, múčnatku a hnilobu koruny.
  • Všetky časti rastliny môžu pri požití spôsobiť vážne nepohodlie.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone. Otrava je u ľudí zriedkavá, avšak požitie semien a rastlín môže viesť k vážnym ochoreniam, paralýze a dokonca k smrti.

Zistite, ako pestovať delfínia a starať sa o ne

Delphinium, ktoré dodáva hraniciam nádheru a architektonickú výšku, sú elegantné a majestátne trvalky, dvojročné rastliny alebo letničky, ktoré v lete vytvárajú neuveriteľne pútavé kvetinové klasy.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 7
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Delphiniums
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred)
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Rezanie záhrady,Neformálne a Chata