Dahlia coccinea (dahlia šarlátová)

Dahlia coccinea (dahlia šarlátová)

Scarlet Dahlia


Dahlia coccinea, veľmi populárny druh georgín, poskytuje na konci leta brilantné kvetinové zobrazenie s bohatými živými červenými, jednotlivými zamatovými kvetmi. Krásne kontrastujú s jemne členitými, tmavozelenými listami. Jednotlivé kvety až do šírky 10 cm sa krásne spájajú s ostatnými rastlinami a dodávajú okrajom neskorého leta a jesene vítanú farbu a tvar. Táto dahlia je veľmi atraktívna pre motýle a včely a je veľmi pekná a všestranná rastlina. Aj keď je pomerne vysoký, má úžasný jemný zvyk prerastať cez iné rastliny a nepotrebuje napichovanie.

  • Kvitnúce masívne z augusta do mrazov , táto georgína dorastá do výšky 2-5 stôp (60-150 cm) a je vynikajúcou voľbou na vytvorenie krásnej záhradnej expozície alebo na predvádzanie.
  • Skvelá voľba pre hranice, kontajnery, alebo ako rezané kvety vďaka vynikajúcej životnosti vázy. Vedeli ste, že čím viac kvetov georgín odrežete, tým viac kvetov získate? Vďaka tomu sú georgíny dvakrát tak pekné: pekné vo váze, pekné v záhrade. Veľký veľký kvet vo váze alebo plávajúci v plytkej miske je dokonalým pútačom.
  • Najlepšie kvitnutie prebieha v plné slnko , ale svetlý odtieň budú vítané v horúcich letných oblastiach.
  • Poskytovať stála vlhkosť počas vegetačného obdobia a nedovoľte, aby pôda vyschla. Závod v a chránená lokalita na ochranu vašich georgín pred silným vetrom.
  • Najlepšie v skupinách 5 pre najlepší vizuálny efekt. Deadhead strávil kvety na podporu rastu ďalších kvetných pukov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Ak žijete v chladnom prostredí (zóny odolnosti 3-7) a chcete si ušetriť cibuľky georgín, presnejšie hľuzy georgín na budúcu jar, môžete ich pred prvým mrazom vykopať a uskladniť na zimu pred opätovnou výsadbou. ich budúcu jar. Skladujte ich v škatuliach pokrytých navlhčeným pieskom na chladnom, tmavom a nemrznúcom mieste, kde teplota zostáva medzi 7-10 °C.

Zistite, ako zasadiť a starať sa o svoje georgíny

Bohatá škála farieb, tvarov a veľkostí kvetov, ktoré sa pridali k ich rozsiahlej sezóne kvitnutia, zmenili georgíny na obľúbený doplnok našej krajiny.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 9 – 11
Tepelné zóny 1 – 11
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Dahlia
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 2' – 5' (60 cm – 150 cm)
Šírenie 1' (30 cm)
Medzery 16' (40 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata