Coreopsis grandiflora 'Early Sunrise' (Tickseed)

Coreopsis grandiflora 'Early Sunrise' (Tickseed)

Tickseed 'Early Sunrise', Double Butter Daisy


Coreopsis Grandiflora 'Early Sunrise' je skutočným šampiónom: Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti, kvetinová cena AAS, zlatá medaila Fleuroselect - neuveriteľný počet prestížnych ocenení! Táto trvalka vytvára množstvo žiarivých zlatožltých polodvojitých kvetov s priemerom 5 cm, ozdobených niekoľkými radmi nádherne nariasených okvetných lístkov. Toto je jeden z prvých Coreopsis, ktorý kvitne, začína koncom jari a pokračuje až do konca leta, ak sa odstránia odrastené výhonky kvetov. Kvety sú nesené na dlhých stonkách, ktoré sa jemne hojdajú vo vánku na jemne delených listoch. Obľúbená trvalá záhrada a z dobrého dôvodu.

  • Dorastá do výšky 18 palcov (45 cm) a 18-24 palcov naprieč (45-60 cm)
  • Preferuje plné slnko ale toleruje čiastočný tieň (konkrétne v horúcich letných oblastiach) a užíva si suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Darí sa mu v chudobných, piesočnatých alebo skalnatých pôdach a je sucho tolerantný .
  • Ľahko sa pestuje , pomerne bez škodcov a chorôb , tento Coreopsis je obľúbený včely a motýle ale je jeleňmi ignorovaná .
  • Veľmi všestranný, je vítaným doplnkom hranice , naturalizovaných oblastiach , chatové záhrady a darí sa mu skvele kontajnerov . Účinný ako an akcentná rastlina a veľkolepé v hromadné výsadby .
  • Odumretie odkvitnutých kvetov podporí nové kvitnutie, hoci to môže byť únavné. Strihanie počas leta (po prvom spláchnutí kvetov) by malo pomôcť upratať rastlinu a podporiť jesenné rozkvitnutie.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 11
Klimatické zóny 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1, H2
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Coreopsis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, sucho, králik, suchá pôda, skalnatá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka