Coreopsis 'Bengálsky tiger' (Threadleaf Coreopsis)

Coreopsis 'Bengálsky tiger' (Threadleaf Coreopsis)

Threadleaf Coreopsis 'Bengal Tiger', Whorled Coreopsis 'Bengal Tiger', Tickseed 'Bengal Tiger'


Coreopsis 'Bengal Tiger' (Threadleaf Coreopsis) je spoľahlivým umelcom do záhrad a nádob, je kompaktná trvalka tvoriaca veselý kopec ohnivých zlatožltých kvetov zdobených jasnými červenými očami. Kvitnúce od začiatku leta do polovice jesene, kvety sa vytvárajú v takom veľkom množstve, že doslova pokrývajú listy jemne delených sivozelených listov odolných voči plesniam. Tento Threadleaf Coreopsis, ktorý sa ľahko pestuje, je ideálny pre slnečné trvalky, hromadné výsadby alebo terasové nádoby. Ako bonus navyše vám jedna rastlina zabezpečí dlhotrvajúce kytice rezaných kvetov po celé leto.

  • Dorastá do výšky 20-22 palcov (50-55 cm) a 24 palcov na šírku (60 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Toleruje chudobné pôdy a je odolný voči suchu po založení.
  • Ľahko sa pestuje , pomerne bez škodcov a chorôb , tento Coreopsis je obľúbený včely a motýle ale je jeleňmi ignorovaná .
  • Veľmi všestranný, je vítaným doplnkom postele a hranice , a chatové záhrady, a darí sa mu skvele kontajnerov . Účinný ako an akcentná rastlina a veľkolepé v hromadné výsadby .
  • Odumretie odkvitnutých kvetov podporí nové kvitnutie, hoci to môže byť únavné. Strihanie počas leta (po prvom spláchnutí kvetov) by malo pomôcť upratať rastlinu a podporiť jesenné kvitnutie.

Coreopsis sú obľúbené u mnohých záhradníkov vďaka jasným farbám kvetov a ich schopnosti vyrovnať sa s väčšinou záhradných pôd. K dispozícii je viac ako 100 druhov a nespočetné množstvo hybridov. Väčšina z nich je nenáročná na údržbu, odolná voči suchu a má dlhé obdobia kvitnutia. Trnky na slnečných hraniciach vytvárajú vynikajúce rezané kvety.


Požiadavky

Otužilosť 5 – 10
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Coreopsis
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata