Cleome Señorita Blanca® (pavúčí kvet)

Cleome Señorita Blanca® (pavúčí kvet)

Pavúčí kvet Señorita Blanca®, pavúčia rastlina Señorita Blanca®, Cleome hybrid 'INCLESBIMP' USPP 27 011, plechovka 5 504


Rýchlo rastúca Cleome Señorita Blanca® (Spider Flower) je mrazuvzdorná trvalka, ktorá sa zvyčajne pestuje ako jednoročná, s otvorenými, koncovými zhlukmi 4-lupeňových, čisto bielych kvetov s fascinujúcimi dlhými tyčinkami, ktoré vyčnievajú von, čo im dáva pavúka. -ako pohľad. Kvety vyrastajú na pevných, beztŕňových, vzpriamených stonkách posiatych dlaňovito zelenými listami. Kvitne počas primerane dlhého obdobia, od začiatku leta až do mrazov , Spider Flower zostáva atraktívny aj v chladnom období vďaka sušeným hlavičkám kvetov. Na rozdiel od iných cleomes, Senorita Blanca je sterilná a nebude presévať v záhrade. Bonusom navyše nie sú obnažené kolená, nemá nepríjemnú arómu, tŕne, lepkavé lístie a má lepšiu odolnosť voči chorobám.

  • Rastúci pavúk do výšky 60 až 120 cm a šírky 45 až 60 cm. Spider Flower je ideálnym doplnkom postele a hranice , chatové záhrady, motýlie záhrady, a kontajnerov . Perfektné v pozadí výsadby a zmiešané s kríkmi. Na dosiahnutie najlepšieho účinku zoskupte do zhlukov po 6 alebo viacerých.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo svetlý odtieň v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Najlepšie dôslednou zálievkou počas vegetačného obdobia. Odoláva teplu a suchu po založení.
  • Môže sa pestovať zo semien. Semená vysievajte vonku po pominutí nebezpečenstva mrazov alebo vo vnútri 6-8 týždňov pred posledným jarným mrazom.
  • Vo všeobecnosti bez škodcov alebo chorôb . Dávajte pozor na vošky a húsenice.
  • Primerane nízka údržba , pridajte túto pôvabnú a pôvabnú rastlinu do krajiny a budete odmenení hojnou radosťou motýle, kolibríky a vtákov !
  • Odolný voči králikom

Požiadavky

Otužilosť 9 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Letničky, trvalky
Rodina rastlín Cleome - Pavúčie kvety
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 4' (60 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka