Cleome hassleriana 'Violet Queen' (pavúčí kvet)

Cleome hassleriana 'Violet Queen' (pavúčí kvet)

Pavúčí kvet 'Violet Queen', Spider Plant 'Violet Queen', Ružová kráľovná 'Violet Queen', Cleome spinosa 'Violet Queen', Cleome 'Violet Queen'


Cleome hassleriana 'Violet Queen', ktorá dodáva okraju trvaliek vertikálnu zaujímavosť a jemnú vzdušnosť, je rýchlo rastúca jednoročná rastlina s dramatickými obrovskými, voľnými guľami s priemerom 5-6 palcov (12-15 cm) sladko voňavými, bohatými fialkovými kvetmi. s fascinujúcimi dlhými tyčinkami, ktoré vyčnievajú von a dodávajú im pavúčí vzhľad. Vypínajú sa nad peknými listami aromatických, dlaňovito zelených listov s tŕňom na spodnej časti každého listu. Po atraktívnych kvetoch nasledujú tenké struky semien, ktoré sa pred rozptýlením semena rozdelia. Kvitne počas primerane dlhého obdobia, od začiatku leta až do mrazov , Spider Flower zostáva atraktívny aj v chladnom období vďaka sušeným hlavičkám kvetov, ktoré na jeseň navštívia vtáky, ktoré sa živia semenami.

  • Rastie až do výšky 4 stopy (120 cm) a šírky 45 až 60 cm. Spider Flower je ideálnym doplnkom postele a hranice , chatové záhrady, motýlie záhrady, a kontajnerov . Perfektné v pozadí výsadby a zmiešané s kríkmi. Na dosiahnutie najlepšieho účinku zoskupte do zhlukov po 6 alebo viacerých.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo svetlý odtieň v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Odoláva teplu a suchu po založení.
  • Môže sa pestovať zo semien. Semená vysievajte vonku po pominutí nebezpečenstva mrazov alebo vo vnútri 6-8 týždňov pred posledným jarným mrazom. Vo vyhovujúcich podmienkach pestovania sa bude voľne vysedávať.
  • Vo všeobecnosti bez škodcov alebo chorôb
  • Primerane nízka údržba , pridajte túto pôvabnú a pôvabnú rastlinu do krajiny a budete odmenení hojnou radosťou motýle, kolibríky a vtákov !
  • Odolný voči králikom
  • Okamžite odstráňte struky semien, ak si neželáte samovysev
  • Pochádza z Paraguaja, Argentíny, Uruguaja a južnej Brazílie

Požiadavky

Otužilosť 2 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Letničky
Rodina rastlín Cleome - Pavúčie kvety
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka