Cleome hassleriana (pavúčí kvet)

Cleome hassleriana (pavúčí kvet)

Pavúčí kvet, Pavúčia rastlina, Ružová kráľovná, Cleome spinosa


Cleome hassleriana (pavúkovitý kvet), dodáva okrajom jemnú vzdušnosť, je rýchlo rastúca jednoročná rastlina s dramatickými veľkými, voľnými guľami sladko voňajúcich kvetov s fascinujúcimi dlhými tyčinkami, ktoré vyčnievajú von a dodávajú im pavúčí vzhľad. Vypínajú sa nad peknými listami aromatických, dlaňovito zelených listov s tŕňom na spodnej časti každého listu. Po atraktívnych kvetoch v odtieňoch ružovej, fialovej alebo bielej nasledujú tenké struky semien, ktoré sa rozdelia predtým, ako sa semená rozptýlia. Kvitne počas primerane dlhého obdobia, od začiatku leta až do mrazov , Spider Flower zostáva atraktívny aj v chladnom období vďaka sušeným hlavičkám kvetov, ktoré na jeseň navštívia vtáky, ktoré sa živia semenami.

  • Rastúci pavúk do výšky 90 až 180 cm a do výšky 30 až 45 cm. Spider Flower je ideálnym doplnkom postele a hranice , chatové záhrady, motýlie záhrady, a kontajnerov . Perfektné v pozadí výsadby a zmiešané s kríkmi. Na dosiahnutie najlepšieho účinku zoskupte do zhlukov po 6 alebo viacerých.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo svetlý odtieň v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Odolný voči suchu po založení.
  • Môže sa pestovať zo semien. Semená vysievajte vonku po pominutí nebezpečenstva mrazov alebo vo vnútri 6-8 týždňov pred posledným jarným mrazom. Vo vyhovujúcich podmienkach pestovania sa bude voľne vysedávať.
  • Vo všeobecnosti bez škodcov alebo chorôb
  • Primerane nízka údržba , pridajte túto pôvabnú a pôvabnú rastlinu do krajiny a budete odmenení hojnou radosťou motýle, kolibríky, a vtákov !
  • Odolný voči králikom
  • Okamžite odstráňte struky semien, ak si neželáte samovysev
  • Pochádza z Paraguaja, Argentíny, Uruguaja a južnej Brazílie

Požiadavky

Otužilosť 2 – 11
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Letničky
Rodina rastlín Cleome - Pavúčie kvety
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 3' – 6' (90 cm – 180 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Vtáky, Motýle, Kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka