Clematis x triternata 'Rubromarginata'

Clematis x triternata 'Rubromarginata'

Clematis 'Rubromarginata', Clematis flammula 'Rubra Marginata', Clematis flammula var. rubro-marginata


Veľmi voľne kvitne, Clematis x triternata 'Rubromarginata' je mohutná, stredne veľká opadavá popínavá rastlina s obojstrannými tmavozelenými listami a množstvom veľmi voňavých, hviezdicových, bielych kvetov s priemerom 4 cm, žilkovanými a lemovanými rubínmi. -Fialová. Tento odolný plamienok, ktorý kvitne od polovice leta do začiatku jesene, je krížencom medzi C. flammula (voňavý panenský altánok) a C. viticella (taliansky alebo purpurový plamienok). Zdedila vôňu prvého a fialové odtiene druhého. Zasaďte ju do blízkosti terasy, kde si môžete vychutnať jej vlnitý habit, množstvo jemných kvetov a príjemnú vôňu.

  • Tento odolný plamienok môže rýchlo dorásť do dĺžky 300 až 360 cm a šírky 90 až 180 cm.
  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko alebo čiastočný tieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Popoludňajší tieň oceníte v horúcich letných oblastiach.
  • Ideálne pre malé priestory a mestské záhrady , tento silný plamienok sa dá vycvičiť na šplhanie steny , treláže , ploty , pergoly , oblúky alebo iné záhradné stavby. Môže sa tiež nechať rozvaliť sa cez kríky alebo cez kríky škriabať sa po zemi .
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a toleranciou z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 10' - 12' (3 m - 3,6 m)
Šírenie 3' – 6' (90 cm – 180 cm)
Medzery 36' – 72' (90 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Zemné kryty,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata