Clematis x cartmanii 'Avalanche' (Evergreen Group)

Clematis x cartmanii 'Avalanche' (Evergreen Group)

Avalanche Clematis, Clematis 'Avalanche', Clematis Avalanche, Clematis × cartmanii 'Blaaval', Clematis 'Blaaval'


Clematis x cartmanii 'Avalanche' s výstižným názvom je huňatá vlečkatá alebo popínavá vždyzelená nelepivá popínavka s množstvom čisto bielych kvetov s priemerom 1,5 palca (4 cm) na začiatku až polovice jari. Kvety sú také hojné, že vytvárajú lavínu kvetov a udusia nádherné listy hlboko rozrezaných lesklých, kožovitých, tmavozelených listov. Stredne rýchlo rastúci tento vždyzelený plamienok sa dokáže prepliesť cez stromy, ruže a vysoké kríky. Skvele sa hodí k stene, plotu, pergole alebo ako pôdna pokrývka.

  • Dorastá do dĺžky a šírky 12-15 stôp (360-450 cm).
  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko až polotieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu.
  • Rozmnožujte vrstvením alebo odrezkami z polotvrdého dreva.
  • Tento Clematis patrí medzi prvá skupina Clematis - skupina zahŕňajúca skorý plamienok, ktorý kvitne na výhonkoch vytvorených v minulom lete: Nevyžaduje sa pravidelný rez. Po odkvitnutí ich stačí vyčistiť.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a toleranciou z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 6 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 12' - 15' (3,6 m - 4,5 m)
Šírenie 12' - 15' (3,6 m - 4,5 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada