Clematis 'Victoria' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis 'Victoria' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis veľkokvetý 'Victoria'


Skvelý umelec Clematis 'Victoria' je silne rastúci veľkokvetý hybrid, ktorý vytvára množstvo ružových levanduľových kvetov s priemerom 15 cm, zdobených ružovo-ružovými stredmi a obklopujúcimi stredový vrchol z bielych vlákien. , a bledofialovohnedé prašníky. Dobre tvarované kvety sa skladajú zo 4 až 6 širokých prekrývajúcich sa lupienkov, červenkasto fialovej alebo tmavočervenkastofialovej farby, s hlboko ryhovanými strednými rebrami, ktoré postupne blednú, ako kvet starne, pričom kališné lístky príťažlivo vyblednú cez mäkkú levanduľu. -blues. Táto nápadná, energická odroda plamienok, ktorá kvitne od polovice leta do začiatku jesene, je odolná a ideálna na kľukatenie sa nad altánkami a pergolami alebo na potulky kríkmi a popínavými ružami.

  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Popoludňajší tieň oceníte v horúcich letných oblastiach.
  • Odolná do zón 5-10, neuveriteľne voľne kvitne a môže rýchlo dorásť do dĺžky 10-13 stôp (300-390 cm).
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a toleranciou z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Klimatické zóny 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 10' - 13' (3 m - 3,9 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada