Clematis 'Sweet Summer Love'

Clematis 'Sweet Summer Love'

Sweet Summer Love Clematis, Clematis 'Sweet Summer Love' PP24044


Voľne kvitnúci a voňavý Clematis 'Sweet Summer Love' je opadavý popínavý kvet, ktorý vytvára množstvo hviezdicovitých kvetov s veľkosťou až 5 cm, ktoré sa otvárajú v jasnej brusnicovej červenej, potom dozrievajú cez purpurovočervenú, potom purpurovo fialové až fialové a potom blednú, keď vyblednú. Intenzívne voňajúci mix violy, vanilky s tónom mandlí, ‘Sweet Summer Love’ je prvý voňavý plamienok s veľkými farebnými kvetmi. Kvitnúci vo veľkom množstve od leta do jesene, tisíc kvetov (!), tento plamienok prináša nielen veľkolepý efekt, ale aj veľkú dávku parfumu. Zasaďte 'Sweet Summer Love' do veľkej nádoby alebo k stene či plotu, kde sa bude veselo šplhať.

  • 2014 Green Thumb Award od Direct Gardening Association.
  • Darí sa v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko alebo čiastočný tieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Popoludňajší tieň oceníte v horúcich letných oblastiach.
  • Tento odolný plamienok môže rýchlo dorásť do dĺžky 10-15 stôp (300-450 cm) a 6-10 stôp do šírky (180-300 cm).
  • Výborná voľba pre mreža , dá sa natrénovať na lezenie a stena , plot alebo altánok a tiež sa dobre hodí kontajnerov . Krásne sa kombinuje s inými horolezcami, ako sú ruže. Ideálne na oživenie rododendronov.
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a tolerancií z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú v záhrade strhujúcu farebnú šou, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 6' - 10' (180 cm - 3 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Voňavá, záslužná rastlina, nápadná
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada