Clematis 'Ramona' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis 'Ramona' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Plamienok veľkokvetý 'Ramona', Clematis sieboldii 'Ramona'


Clematis 'Ramona' je očarujúci opadavý popínavý kvet, ktorý od začiatku do konca leta produkuje množstvo veľkých, jednotlivých svetlo levanduľovo modrých kvetov s priemerom 12 až 18 cm. Kvety v tvare hviezdy sú obdarené 6 až 8 mierne sa prekrývajúcimi plátkami a centrálnym trsom kontrastných červených prašníkov. Stredne silný, tento veľkokvetý plamienok je vynikajúcou voľbou na zakrytie mreží, altánkov, pergol a stien. Keďže kvitne na starom aj novom raste, môže sa strihať v skupine 2 alebo 3.

  • Tento plamienok sa ľahko pestuje a pestuje vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko alebo čiastočný tieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu.
  • Tento plamienok môže rýchlo dorásť až do dĺžky 8-12 stôp (240-360 cm).
  • Deadhead po prvej vlne kvetov na podporu nových kvetov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov a širokou škálou farieb a tolerancií z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 11
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 8' – 12' (240 cm – 3,6 m)
Šírenie 3' – 6' (90 cm – 180 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada