Clematis 'Pixie' (Evergreen Group)

Clematis 'Pixie' (Evergreen Group)

Pixie Clematis


Clematis 'Pixie', cenený pre svoje bohaté skoré kvitnutia, je kompaktný, vždyzelený, rozložitý alebo vlečný ker, ktorý sa môže pochváliť množstvom malých, sladko voňajúcich, limetkovo-žltých kvetov od konca jari do začiatku leta. Narodené na fialovo sfarbených stonkách vytvárajú krásny vzhľad na jemne delených, tmavozelených listoch. Pixie clematis je výsledkom kríženia C. petriei 'Princess' a C. marmoraria, oba vždyzelené novozélandské druhy. Ideálne tam, kde je obmedzený priestor.

  • Dorastá do dĺžky 3-4 stopy (90-120 cm).
  • Prospieva v drsný , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko až polotieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Tento plamienok potrebuje ochranu pred vysychajúcimi zimnými vetrami.
  • Tento Clematis patrí medzi prvá skupina Clematis - skupina zahŕňajúca skoré plamienok, ktorý kvitne na výhonkoch vytvorených v minulom lete: Nevyžaduje sa pravidelný rez. Po odkvitnutí ich stačí vyčistiť.
  • Vysádzajte s korunou hlbokou 2-3 palce (5-8 cm), aby ste podporili rast výhonkov pod úrovňou zeme.
  • Rozmnožujte polovyzretými odrezkami alebo vrstvením.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a tolerancií z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú v záhrade strhujúcu farebnú šou, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Typ rastliny Horolezci, kríky
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Voňavé, nápadné, vždyzelené
Tolerancia Jeleň, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata