Clematis 'Honora' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis 'Honora' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis veľkokvetý 'Honora'


Fascinujúci popínavý plamienok Clematis 'Honora' je veľkokvetá odroda, ktorá vytvára množstvo veľkých, až 15 cm širokých, zamatových, slivkovo-purpurových kvetov s výrazným bordovým pruhom v strede každého sepalu. Tmavé a dramatické kvety, ktoré sa otvárajú z elegantne zahrotených, štíhlych púčikov, sú spočiatku bordové. Keď dozrievajú, okraje jemne zvlnených sepalov sa zosvetlia, čím sa stredové pruhy stanú výraznými. Ružové stopky a sivé spodné strany rozvinutých sepalov poskytujú ďalšie doplnkové detaily. Kvitne od začiatku do polovice leta, s druhým spláchnutím od konca leta do začiatku jesene, 'Honora' kvitne od zeme. Jeho nádherne dlhá sezóna a nádherná farebná paráda z neho robia zaujímavého spoločníka v rastlinných kombináciách. Tento plamienok je najlepšie trénovať na altánkoch, plotoch, múroch alebo pestovať cez vždyzelené živé ploty.

  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v čiastočný tieň . Zatiaľ čo je odolná voči slnku, najlepšia farba kvetov sa získa v polotieni. Vyhnite sa priamemu, horúcemu slnku. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu.
  • Tento odolný plamienok je neuveriteľne voľne kvitnúci a môže rýchlo dorásť do dĺžky 10-13 stôp (300-390 cm).
  • Výborná voľba pre mreža a dá sa vycvičiť na lezenie a stena , mriežka, plot, alebo altánok . Krásne sa kombinuje s kríkmi.
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a toleranciou z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Klimatické zóny 2A, 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 10' - 13' (3 m - 3,9 m)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Okázalý
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada