Clematis 'Ernest Markham' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis 'Ernest Markham' (plamienok neskorý veľkokvetý)

Clematis veľkokvetý 'Ernest Markham'


Pamätný pohľad, keď kvitne, Clematis 'Ernest Markham' je opadavý vinič, ktorý je pokrytý množstvom veľkých, 4-6 palcov (10-15 cm), živých purpurových kvetov so zamatovými okvetnými lístkami s tupými hrotmi a čokoládovými prašníkmi. Obľúbený medzi záhradkármi od jeho predstavenia v roku 1926!

  • Kvitne v od polovice leta do začiatku jesene , tento energický a mimoriadne kvitnúci vinič Clematis získal prestížne ocenenie Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti pre jej pozoruhodné kvality.
  • Darí sa v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko alebo čiastočný tieň . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Popoludňajší tieň oceníte v horúcich letných oblastiach.
  • Odolný voči zónam 4-11, neuveriteľne voľne kvitne a môže rýchlo dorásť do dĺžky 10-12 stôp (300-360 cm).
  • Výborná voľba pre mreža , dá sa natrénovať na lezenie a stena , plot, alebo altánok a tiež sa dobre hodí kontajnerov . Krásne sa kombinuje s inými preliezkami ako napr ruže . Skvele sa bude spájať s Rose „Americký pilier“ alebo s Clematis 'Jackmanii'
  • Tento Clematis patrí medzi tretia skupina Clematis - skupina zahŕňajúca plamienok, ktorý kvitne koncom leta na raste vytvorenom v tomto období. Mali by byť prerezané koncom zimy alebo skoro na jar a vyžadujú si „tvrdé prerezávanie“: jednoducho odrežte stonky na pár silných púčikov asi 1 stopu. (30 cm) nad úrovňou zeme pred začiatkom rastu skoro na jar.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov a širokou škálou farieb a tolerancií z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 11
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 10' - 12' (3 m - 3,6 m)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rastlina zásluh, Showy
Tolerancia Jeleň
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada