Clematis armandii (skupina Evergreen)

Clematis armandii (skupina Evergreen)

Armand Clematis, Clematis armandii var. Biondian


Clematis armandii je veľký, energický vždyzelený popínavý kvet s množstvom krémovo bielych kvetov v tvare hviezdice s mandľovou vôňou, 2 palce naprieč (5 cm), ozdobenými krémovými tyčinkami začiatkom až polovice jari. Kvety sú také hojné, že udusia listy kožovitých, tmavo lesklých zelených trojpočetných listov, dlhých 15 cm. Kvety priťahujú včely, motýle a kolibríky, vďaka čomu je tento vždyzelený plamienok skvelým doplnkom do záhrad motýľov a opeľovačov. Armand Clematis je ideálny na zakrytie steny, mreží, plotu alebo pergoly. Vo vetre chrastí ťažké listy, ktoré sa pekne prekrývajú a vytvárajú krásnu obrazovku po celý rok. Zasaďte ho tam, kde si budete môcť vychutnať jeho vôňu: blízko dverí, pozdĺž cesty, blízko vašej terasy alebo terasy. Úžasná rastlina poskytujúca mesiace radosti.

  • Rýchlo dorastá do dĺžky 15 – 30 stôp (450 – 900 cm) a šírky 10 – 15 stôp (300 – 450 cm).
  • Prospieva v vlhký , dobre odvodnené pôdy , v plné slnko . V ideálnom prípade Clematis uprednostňuje mať „hlavy na slnku a nohy v tieni“. Korene udržujte v chlade a tieni inými rastlinami alebo pridajte vrstvu kamienkov alebo plochých kameňov na základňu. Poskytnite chránené miesto, mimo dosahu chladných a suchých vetrov.
  • Uvedomte si, že táto rastlina je pri konzumácii toxická pre psov, mačky a ľudí.
  • Tento Clematis patrí medzi prvá skupina Clematis - skupina zahŕňajúca skorý plamienok, ktorý kvitne na výhonkoch vytvorených v minulom lete: Nevyžaduje sa pravidelný rez. Po odkvitnutí ich stačí vyčistiť.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Ako horolezci, Clematis sú neprekonateľné svojou dlhou kvitnúcou prítomnosťou, bohatou rozmanitosťou tvarov kvetov, širokou škálou farieb a toleranciou z hľadiska expozície a klímy. Niet divu, že sú také populárne! Od objímačov stromov až po odrody v nádobách, pre každú záhradu existuje Clematis a kvety na takmer každý mesiac v roku! Členovia čeľade Ranunculaceae, zahŕňajú viac ako 300 druhov a stovky hybridov. Rok čo rok vytvárajú očarujúcu farebnú šou v záhrade, či už cvičené výlučne na stenách, altánkoch alebo mrežách, alebo pestované v spojení s inými horolezcami. Sú rozdelené do 3 skupín, ktoré určujú, ako sa majú strihať. Pravidelný rez plamienok je dôležitý, pretože podporuje silný rast a kvitnutie, ako aj harmonickú rastlinu. Ak sa plamienok nestrihá, môže sa zmeniť na množstvo zamotaných stoniek s holou základňou a kvetmi vysoko nad úrovňou očí.


Požiadavky

Otužilosť 7 – 11
Tepelné zóny 7 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Horolezci
Rodina rastlín Clematis
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
Výška 15' – 30' (4,5 m – 9 m)
Šírenie 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Voňavé, nápadné, vždyzelené
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Tradičná záhrada