Carex grayi (ostrica macešová)

Carex grayi (ostrica macešová)

Ostrica sivá, ostrica sivá, ostrica ranná, ostrica sivá, ostrica Greyova, ostrica sivá


So semennými hlavami pripomínajúcimi stredoveké klasy je Carex grayi (Ostrica macešská) veľmi výrazná okrasná tráva, ktorá dodáva záhrade dlhotrvajúci záujem. Týčiaci sa nad skladaným, podobným tráve, polostále zelené lístie ktorá je na plnom slnku svetlozelená (na svetlom tieni tmavšia), jej nápadné a jedinečné kvetnaté klasy jasne priťahujú pozornosť začiatkom leta a zostať atraktívnym dobre do zimy . Vznikajú svetlozelené a dozrievaním sa menia na čokoládové. Táto vlhkomilná rastlina, ktorá pochádza zo Severnej Ameriky, poskytuje celoročný vizuálny záujem a je zdrojom potravy pre mnohé druhy vtákov.

  • Carex grayi, ktorý ľahko rastie v trsoch do výšky 2 až 3 stopy (60 až 90 cm) a šírky 60 cm (60 cm). plné slnko , toleruje svetlý odtieň a darí sa mu zadržiavajúci vlhkosť pôdy . Odoláva mokrej pôde !
  • Toto je nezvyčajné akcentná rastlina pre postele a hranice , kontajnerov , dažďové záhrady , slatinné záhrady , v blízkosti rybníkov a potokov kde dodáva kombináciám rastlín úžasný charakter a textúru. Ideálne pre aranžmány z čerstvých alebo sušených kvetov !
  • Odolný voči suchu , po zriadení vyžaduje veľmi málo starostlivosti . Táto okrasná tráva sa za uspokojivých podmienok znovu vysieva.
  • Odolný voči jeleňom
  • Rozmnožujte výsevom na jeseň a delením na jar

Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Carex - ostrice
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 20' (30 cm – 50 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Ohio,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Massachusetts,Maryland,New Jersey,New York,Pennsylvánia,Vermont,Juhovýchodná,Alabama,Arkansas,Florida,Gruzínsko,Kentucky,Mississippi,Severná Karolina,Južná Karolína,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma
Tolerancia Jeleň, sucho, mokrá pôda
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Préria a lúka