Carex flagellifera (ostrica hnedá)

Carex flagellifera (ostrica hnedá)

Ostrica hnedá, ostrica mophead, ostrica Glen Murray Tussock, Carex Flagellaris 'Cyperacea', ostrica oranžová, Carex Lucida


Carex flagellifera je nápadná, keď je dobre umiestnená, veľmi výrazná okrasná tráva, ktorá si počas vegetačného obdobia zachováva zlatohnedú farbu. Jeho dlhé, trávovité listy v rôznych odtieňoch hnedej sa pôvabne stáčajú k zemi a jemne zjemňujú každú krajinu. Nízky tvar a jemná farba tejto ostrice novozélandskej z nej robia nezvyčajný akcent v mnohých rastlinných kombináciách.

  • Vytváranie atraktívnych kopcov z vždyzelený (v miernejších klimatických podmienkach), štíhle, chlpaté, dúhové lístie, ktoré sa trblieta v miernom vánku, krásne sa mieša s takmer všetkými kvitnúcimi cibuľovinami alebo viacročnými rastlinami, čím vytvára veľkolepé a elegantne mobilné kombinácie.
  • Toto je pôvabné akcentná rastlina pre postele , hranice , výsadby prérií , obruba , skalky , a mesto alebo chatové záhrady . Robí dobre v kontajnerov aj tam, kde dodáva kombináciám rastlín úžasný charakter a textúru.
  • Ľahko rastie v hustom zhluku podobnom fontáne s výškou asi 18 palcov (45 cm) a širokým plné slnko , toleruje svetlý odtieň, a darí sa mu vlhký , dobre odvodnené pôdy .
  • Odolný voči suchu , vyžaduje veľmi malú starostlivosť. Táto okrasná tráva je relatívne krátkodobá, hoci ju možno omladiť delením. Za vyhovujúcich podmienok sa preseje, čo umožní výmenu starších rastlín.
  • Odolné voči jeleňom a králikom
  • Pochádza z Nového Zélandu

Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 7 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Okrasné trávy
Rodina rastlín Carex – ostrice
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka