Camellia „Zimná hviezda“

Camellia „Zimná hviezda“

Kamélie zimnej hviezdy, mrazuvzdorné kamélie, jesenné kvitnúce kamélie, zimné kvitnúce kamélie, hybridy kamélií, kamélie zimnej série, kamélie skorej sezóny


Camellia 'Winter's Star', známa svojou jedinečnou mrazuvzdornosťou, nápadnými kvetmi a kvalitou listov, je krásna kamélia zo začiatku sezóny z kolekcie U.S. National Arboretum Collection. Odolná a spoľahlivá, túto vždyzelenú kaméliu možno úspešne pestovať v oblastiach tak chladných ako USDA zóna 6b. Kvitnúce na jeseň počas 4 až 6 týždňov (október - november), každý jeden kvet, 3-4 palce široký (7-10 cm), pozostáva zo 6 fialovo-ružových okvetných lístkov obklopujúcich stredový vrchol huňatých zlatých tyčiniek. Okvetné lístky sa zhadzujú jednotlivo, keď sú kvety dokončené, čím sa eliminuje potreba akéhokoľvek odumierania zo strany záhradníka. Lístie kožovitých, mierne lesklých, tmavozelených listov je veľmi okrasné.

„Winter's Star“ je hybridná kamélia, ktorá je výsledkom kríženia Camellia oleifera (odolnosť voči chladu) a Camellia hiemalis „Showa-no-sakae“ (kvetinová forma).

  • Tento ker má vzpriamený habitus a dorastá do výšky 4-6 stôp (120-180 cm) s mierne väčším rozpätím 5-7 stôp (150-210 cm)
  • A čiastočný tieň až úplný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite stránku chránený pred studeným, suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Kamélie sú náchylné na niektoré vírusy a hubové choroby vrátane škvŕn na listoch, antraknózy, čiernej plesne, spály okvetných lístkov, rakoviny a hniloby koreňov. Dávajte pozor aj na vošky, náletníky a roztočce.
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako obrazovke a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Prerezávajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 6 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jeseň
Zima
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 5' – 7' (150 cm – 210 cm)
Medzery 60' – 84' (150 cm – 210 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou