Camellia x williamsii „Elegant Beauty“

Camellia x williamsii „Elegant Beauty“

Camellia 'Elegant Beauty', 'Elegant Beauty' Camellia, Camellia japonica 'Elegant Beauty', zimne kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, stredoročné kamélie


Zaslúžený názov pre túto hybridnú kaméliu, ocenená Camellia x williamsii 'Elegant Beauty', sa vyznačuje veľkými ružovo-ružovými kvetmi, 12 cm širokými, vo forme sasanky alebo pivonky, zdobené centrálnou masou petaloidov. a tmavšie žilkovanie. Pekné kvety sú hojne produkované v stred sezóny (január až marec na severnej pologuli; jún až august na južnej pologuli). Táto kamélia má na svojich klenutých konároch bujné vždyzelené lístie. Vznikajúce bronzovo sfarbené listy sú bohaté, tmavo zelené a zostávajú pekné po celý rok.

  • Tento vždyzelený ker má vzpriamene sa rozširujúci habitus a dorastá do výšky 120 – 240 cm s rozpätím 180 – 240 cm.
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A čiastočný tieň až úplný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatými hmyzmi a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby . Skvelé aj pre espalierov!
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Prerezávajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia x Williamsii sú prvé hybridy kamélie. Vo všeobecnosti kvitnú po japonských kaméliách a sú výsledkom kríženia Camellia japonica a Camellia saluenensis. Medzi najchladnejšie mrazuvzdorné kamélie (zdedené po rodičovi japonica) je väčšina z nich mimoriadne energická, voľne kvitnúca, s atraktívnymi, pololesklými, kožovitými listami. Pôvabné kríky, znášajú nízku intenzitu svetla a kvitnú počas dlhej sezóny, čím poskytujú veľkolepú šou. S eleganciou zhadzujú svoje vyčerpané hlavy (nevyžadujú sa žiadne mŕtvoly!), čím zanechávajú uprataný ker. Vyznačujú sa širokou škálou zvykov, od trpasličích až po veľké a šíriace sa.


Požiadavky

Otužilosť 7 – 8
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro)
Zima
Výška 4' – 8' (120 cm – 240 cm)
Šírenie 6' – 8' (180 cm – 240 cm)
Medzery 96' (240 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, záslužná rastlina, nápadná, vždyzelená
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou