Camellia x williamsii „Darovanie“

Camellia x williamsii „Darovanie“

Kamélia „Darovanie“, „Darovanie“ Kamélia, zimné kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, stredoročné kamélie


Ocenená Camellia x williamsii 'Donation', považovaná za jednu z najkrajších hybridných kamélií, má veľké, polodvojité, orchideovo-ružové kvety, 5 palcov široké (12 cm), zdobené jemným vzorom sýto ružových žiliek, ktoré vyžarujú cez okvetné lístky. Pekné kvety sa hojne vyrábajú v stred sezóny (január až marec na severnej pologuli; jún až august na južnej pologuli). Táto energická, kompaktná a silne rastúca kamélia má bujné vždyzelené listy s lesklými tmavozelenými listami, ktoré sú pekné po celý rok.

  • Tento vždyzelený ker má vzpriamený habitus a dorastá do výšky 8-15 stôp (240-450 cm) s rozpätím 8-10 stôp (240-300 cm)
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti a Cena americkej Národnej siene slávy .
  • A čiastočný tieň až úplný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatými hmyzmi a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Prerezávajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia x Williamsii sú prvé hybridy kamélie. Vo všeobecnosti kvitnú po japonských kaméliách a sú výsledkom kríženia Camellia japonica a Camellia saluenensis. Medzi najchladnejšie mrazuvzdorné kamélie (zdedené po rodičovi japonica) je väčšina z nich mimoriadne energická, voľne kvitnúca, s atraktívnymi, pololesklými, kožovitými listami. Pôvabné kríky, znášajú nízku intenzitu svetla a kvitnú počas dlhej sezóny, čím poskytujú veľkolepú šou. S eleganciou zhadzujú svoje vyčerpané hlavy (nevyžadujú sa žiadne mŕtvoly!), čím zanechávajú uprataný ker. Vyznačujú sa širokou škálou zvykov, od trpasličích až po veľké a šíriace sa.


Požiadavky

Otužilosť 7 – 8
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro)
Zima
Výška 8' – 15' (240 cm – 4,5 m)
Šírenie 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Medzery 120' (300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, záslužná rastlina, nápadná, vždyzelená
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou