Camellia x vernalis 'Yuletide'

Camellia x vernalis 'Yuletide'

Camellia 'Yuletide', 'Yuletide' Camellia, Camellia sasanqua 'Yuletide, jesenné kvitnúce kamélie, zimné kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, skoré až stredoročné kamélie


Camellia x vernalis 'Yuletide', ktorá rozveselí naše zimy, predvádza fantastickú šou počas nudných zimných dní s množstvom perfektne tvarovaných, jednoduchých, žiarivo červených kvetov s vrcholom zlatých tyčiniek v srdci. Kvety široké 7 cm (3 palce) vznikajú počas pomerne dlhého obdobia v od začiatku do polovice sezóny , v takej hojnosti, že táto nádherná kamélia vytvára farebné ohňostroje, keď je v plnom kvete. Lístie lesklých tmavozelených listov je vždyzelené a vytvára nádherné pozadie pre základové výsadby alebo ako špáradlá.

  • Tento stredne veľký vždyzelený ker má vzpriamený, kompaktný habitus s oblúkovitými a kaskádovitými vetvami. Stredne dorastá do výšky a šírky 8-10 stôp (240-300 cm)
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady , špalieri, alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa v nich efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro)
jeseň
Zima
Výška 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Šírenie 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Medzery 96' – 120' (240 cm – 300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou